Spektakl „Biesy” Teatru Fieter z Ozimka

Spektakl „Biesy” Teatru Fieter z Ozimka

Kiedy

10.05.2024    
19:00 - 21:00

Gdzie

Prudnik, Prudnicki Ośrodek Kultury
ul. Kościuszki 1A, Prudnik, Polska, 48-200

Kategoria wydarzeń

Prudnicki Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl „Biesy” na kanwie prozy Fiodora Dostojewskiego, w wykonaniu Teatru Fieter z Ozimka.

• 10 maja 2024 /piątek/
• godz. 19:00
• sala Kina Diana w Prudniku
• bilety: 10 zł /dostępne w dziale programowym POK/

„Biesy” Teatru Fieter, to teatralna interpretacja jednego z arcydzieł Fiodora Dostojewskiego – antyutopijnej powieści pełnej mądrości, ironii i głębokiej refleksji nad naturą człowieka.

Scenariusz, muzyka i reżyseria: Robert Konowalik

Obsada spektaklu:
Radosław Czupryński, Bartosz Bednarski, Piotr Bloszczyk, Bartłomiej Stanuch, Hanna Pogorzelska, Małgorzata Błońska, Jan Bukład, Magdalena Kunysz, Natalia Grochol, Agnieszka Jarocka, Monika Heflik, Weronika Niedźwiedź, Sara Madej, Małgorzata Kizyma, Justyna Mehl.

Światło: Szymon Początek, dźwięk: Robert Konowalik

Plakat: Szymon Początek


Teatr Fieter działa od 1991 roku, przy Ośrodku Kultury i Sportu w Ozimku. Założycielem i kierownikiem artystycznym zespołu (którego nazwa jest uproszczonym fonetycznym zapisem angielskiego „theatre”) jest scenarzysta, instruktor teatru lalkowego, aktor i reżyser – Robert Konowalik.
W ciągu ponad trzydziestu lat istnienia Teatr Fieter zrealizował kilkadziesiąt spektakli, m.in. na podstawie twórczości: Franza Kafki, Samuela Becketta, Muzy Pawłowej, Fiodora Dostojewskiego, Szekspira, Bohumila Hrabala, Henryka Sienkiewicza, Lewisa Carrolla i innych.
Zespół wielokrotnie prezentował się na festiwalach w kraju i za granicą. Jest laureatem m.in. Ogólnopolskiego Otwartego Festiwalu Teatrów Amatorskich ODEON w Andrychowie, Ogólnopolskich spotkań amatorskich teatrów dramatycznych, publicystycznych, teatrów poezji i kabaretów PROSCENIUM w Nysie, czy Małego Festiwalu Gombrowiczowskiego w Radomiu. Założyciel teatru Robert Konowalik jest laureatem Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury, a także Nagrody Burmistrza Ozimka w dziedzinie upowszechniania kultury.
W marcu 2024 r. Robert Konowalik (Teatr Fieter) otrzymał główną nagrodę aktorską podczas XLI Ogólnopolskich spotkań amatorskich teatrów dramatycznych, publicystycznych, teatrów poezji i kabaretów PROSCENIUM 2024 w Nysie, za rolę w monodramie „Bezgłośna samotność” opartym na opowiadaniu Bohumila Hrabala „Zaczarowany flet”.

Opublikowano 2024-05-10 , 19:00:00 Autor: bzator