Laos – spotkanie podróżnicze z Piotrem Wnukiem

Laos - spotkanie podróżnicze z Piotrem Wnukiem

Kiedy

24.10.2023    
18:00 - 20:00

Gdzie

Prudnik, Prudnicki Ośrodek Kultury
ul. Kościuszki 1A, Prudnik, Polska, 48-200

Kategoria wydarzeń

Prudnicki Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie podróżnicze „Laos – ludowe zwyczaje i przesądy”, które poprowadzi Piotr Wnuk.

• 24 października 2023 /wtorek/
• godz. 18:00
• sala reprezentacyjna Prudnickiego Ośrodka Kultury
• WSTĘP WOLNY

Przed nami barwna, słodko-gorzka opowieść. O codziennym życiu rdzennej ludności zamieszkującej laotańskie wioski, o tamtejszych animistycznych wierzeniach, lokalnych zwyczajach, o wspaniałej laotańskiej kawie i wodospadach płaskowyżu Bolaven. O chińskiej ekspansji inwestycyjnej i budowie kompleksu hydroelektrowni w dolnym biegu rzeki Mekong, mających negatywny wpływ na codzienne życie tamtejszych małych społeczności oraz lokalne gatunki roślin i zwierząt: problemach z połowami, podtopieniach, zakłóceniach w funkcjonowaniu rzecznych szlaków transportowych.

Piotr Wnuk – pasjonat podróży, od 15 lat przemierzający świat: autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę. Do tej pory odwiedził 40 krajów (m.in. Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię, Norwegię, Bałkany). Szuka miejsc, w których można uzyskać wiedzę o kulturze odwiedzanego kraju oraz jego historii. Próbuje poznać i zrozumieć otaczający go świat.

Opublikowano 2023-10-24 , 18:00:00 Autor: bzator