JUBILEUSZOWA 25. WYSTAWA TWÓRCÓW LUDOWYCH I RZEMIOSŁA ARTYSTYCZNEGO POGRANICZA POLSKO-CZESKIEGO

JUBILEUSZOWA 25. WYSTAWA TWÓRCÓW LUDOWYCH I RZEMIOSŁA ARTYSTYCZNEGO POGRANICZA POLSKO-CZESKIEGO

Kiedy

07.06.2024 - 09.06.2024    
Cały dzień

Gdzie

Prudnik, ul. Łucznicza 1
ul. Łucznicza 1, Prudnik, Polska, 48-200

Kategoria wydarzeń

Gmina Prudnik zaprasza do udziału w Jubileuszowej  25. Wystawie Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego, która odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2024 roku.

Jesteś twórcą ludowym? Rękodzielnikiem? Zajmujesz się rzemiosłem artystycznym? Chcesz pokazać swoje wyroby?

Weź udział w Jubileuszowej 25. Wystawie Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego, która odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2024 roku, w hali sportowej ASiP przy ul. Łuczniczej 1 w Prudniku!

Wystawa jest trzydniową prezentacją rękodzieła i rzemiosła artystycznego – malarstwa, rzeźby, garncarstwa, metaloplastyki, koronkarstwa, haftu, biżuterii i wielu innych. Wielu odwiedzających, nowe kontakty, wyjątkowa atmosfera. Konkursy na „Najciekawsze Stoisko Wystawowe” oraz „Najlepszą Potrawę Regionalną”, prezentacja kuchni regionalnej oraz krajów europejskich, reprezentowanych przez miasta partnerskie Prudnika.

Wystawa jest corocznie organizowana pod patronatem honorowym: Ambasadora Republiki Czeskiej w Warszawie, Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie, Konsula Honorowego Republiki Czeskiej w Opolu oraz Wojewody Opolskiego i Marszałka Województwa Opolskiego.
Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym: TVP S.A. Oddział w Opolu, Radia Opole, Radia Park FM, Radia Doxa, Nowej Trybuny Opolskiej, Tygodnika Prudnickiego, Gazety Prudnik 24.

Opublikowano 2024-06-07 , 00:00:00 Autor: wioleta-kosek