Zaproszenie na Uroczyste Dożynki Gminne 2023 w Czyżowicach

Opublikowano 22.08.2023 , 07:56:26 Autor: wioleta-kosek

Wraz z Prudnickim Ośrodkiem Kultury oraz Sołectwem Czyżowice serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz przyjaciół na Dożynki Gminne 2023, które odbędą się w najbliższą sobotę, tj. 26 sierpnia. To jedno z najważniejszych świąt w naszym gminnym kalendarzu, które skupia w sobie ducha dziękczynienia za tegoroczne plony oraz umacnia więzi społeczności lokalnej.

plakat_dożynki_gminne_2023

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 13:00 w miejscowym kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa gdzie odprawiona zostanie Msza Święta dziękczynna. To czas modlitwy i refleksji nad darem ziemi, który stanowi fundament naszego bytu. Po Mszy, o godzinie 13:45, wszyscy uczestnicy wyruszą w kolorowym Korowodzie Dożynkowym przez Czyżowice, aby zakończyć swoją podróż na boisku.

O godzinie 14:00 nastąpi uroczyste otwarcie Dożynek Gminnych, w którym wezmą udział również przedstawiciele władz samorządowych. To chwila oficjalnego powitania i wspólnego rozpoczęcia świętowania.

Ale to nie koniec atrakcji – w programie znalazły się także liczne występy artystyczne, które dodadzą wydarzeniu niezapomnianego blasku.

Rozpoczną je najmłodsi mieszkańcy Czyżowic, czyli przedszkolaki, którzy swoją niewinnością i entuzjazmem zachwycą wszystkich widzów.

Następnie na scenie zaprezentują się utalentowani artyści z Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Piosenki POK, obdarzeni pięknymi głosami i pasją do muzyki.

Kolejnym akcentem będą dźwięki Orkiestry Dętej z Rudziczki, a po nich pasjonujące układy taneczne zaprezentowane przez zespoły Romani Bacht oraz Senior Bacht.

W ciągu wieczoru swoje koncerty zagrają również zespoły muzyczne – najpierw Hit Boyz, a potem niezastąpiony Bayer Full. Ich energetyczne utwory na pewno porwą wszystkich do tańca.

Całość zakończy się zabawą taneczną przy dźwiękach DJ Michała A., który zapewni niezapomnianą atmosferę na parkiecie.

Wszystkie atrakcje i wydarzenia są otwarte dla publiczności, a wstęp jest całkowicie wolny. Wspólna radość i świętowanie jest najważniejsze, dlatego zapraszamy zarówno młodszych, jak i starszych, aby razem spędzić ten wyjątkowy dzień.

Dożynki Gminne 2023 to nie tylko święto plonów, ale także okazja do podziękowania za to, co nas otacza oraz do zacieśnienia więzi międzyludzkich. Niech to będzie czas radości, wspólnego świętowania i czerpania radości z życia.

Serdecznie zapraszamy do Czyżowic 26 sierpnia 2023 roku!