Wybierzmy najlepszą przestrzeń – głosowanie internautów

Opublikowano 23.10.2023 , 11:42:09 Autor: wioleta-kosek

Kończy się XIV edycja konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego

23 października br., ruszyło głosowanie internetowe w XIV edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego. To wydarzenie, które ma na celu wyróżnienie i promowanie najlepszych wzorców zagospodarowania przestrzeni publicznych województwa opolskiego. A to wszystko za sprawą Was, drodzy internauci!

Przestrzenie publiczne miast i wsi odgrywają ogromną rolę w naszym życiu codziennym. To w nich spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi, czytamy książki, ćwiczymy na świeżym powietrzu, a także obcujemy z kulturą i historią naszego regionu. To właśnie dlatego tak istotne jest, aby te przestrzenie były odpowiednio zagospodarowane, przyjazne i estetyczne.

Niniejszy konkurs to okazja, by docenić wysiłek i zaangażowanie osób i instytucji, które pracują nad kreowaniem przestrzeni publicznej. Od dzisiaj, czyli 23 października, każdy z nas ma możliwość wyrażenia swojego zdania i oddania głosu na najciekawsze inicjatywy.

Głosowanie będzie trwać przez cały tydzień, a więc od 23 października do 29 października 2023 roku. Wszystko odbywa się online, co oznacza, że każdy mieszkaniec województwa opolskiego ma szansę wzięcia udziału w wydarzeniu. Głosować można na oficjalnej stronie konkursu, dostępnej pod adresem: https://przestrzen.opolskie.pl/glosowanie/.

W tegorocznej edycji konkursu znalazło się wiele inspirujących projektów i inicjatyw, które zmieniają nasze otoczenie na lepsze. Jednym z obiektów, na które warto zwrócić uwagę i oddać głos, jest „OBIEKT UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ” numer 7. To projekt „Budowy dworca autobusowego w Prudniku – centrum przesiadkowe” z gminy Prudnik. Kolejną propozycją godną uwagi jest „PERŁA PRZESTRZENI 25-LECIA” pod numerem 21, który reprezentuje gmina Prudnik również z projektem „Budowy dworca autobusowego w Prudniku – Centrum przesiadkowe„.

Warto dodać, że laureatów zarówno konkursu głównego, jak i konkursu internautów poznamy 23 listopada br., podczas uroczystego finału w Sali Orła Białego w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców województwa opolskiego do aktywnego udziału w głosowaniu i wsparcia tych projektów, które naszym zdaniem najbardziej przyczyniają się do poprawy przestrzeni publicznych naszego miasta.