Uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie w Prudniku

Opublikowano 13.06.2023 , 14:40:32 Autor: wioleta-kosek

Osiem par z Gminy Prudnik odebrało dzisiaj z rąk Wicewojewody Opolskiego Tomasza Witkowskiego oraz Burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzisiaj (tj. 13.06.2023 r.) w Prudniku odbyła się wyjątkowa uroczystość, podczas której Burmistrz Prudnika, Grzegorz Zawiślak, wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie ośmiu parom. Medale, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uhonorowały te wyjątkowe pary za 50 lat wspólnego życia.

Uroczystość odbyła się w Prudnickim Ośrodku Kultury, a jej gościem był Wicewojewoda Opolski, Tomasz Witkowski. To ważne wydarzenie przyciągnęło również rodziny Jubilatów, którzy chcieli osobiście pogratulować odznaczonym parom.

Burmistrz Prudnika, Grzegorz Zawiślak, pełen dumy i radości, wraz z Wicewojewodą Opolskim Tomaszem Witkowskim przekazali medale odznaczonym parom. W swoim przemówieniu podkreślił, jak ważne jest wspólne budowanie życia w związku małżeńskim, pokazując, że długotrwałe pożycie małżeńskie jest pięknym i cennym osiągnięciem.

Odebranie medali to nie tylko wyraz uznania dla odznaczonych par, ale także szansa na refleksję nad trudnościami i wyzwaniami, jakie niesie ze sobą długotrwałe małżeństwo. To również doskonała okazja do wspomnień i dzielenia się wzruszającymi historiami.

Wicewojewoda Opolski, Tomasz Witkowski, również wygłosił przemówienie, w którym podziękował odznaczonym za ich przykład dla społeczeństwa. Podkreślił, że długotrwałe małżeństwo to piękne osiągnięcie, które warto celebrować i doceniać.

W trakcie uroczystości nie zabrakło artystycznych atrakcji. Na scenie pojawiła się utalentowana wokalistka Julia Jagielska z Prudnickiego Ośrodka Kultury, która swoim pięknym głosem uświetniła wydarzenie. Jej występ dostarczył uczestnikom dodatkowej dawki emocji i wzruszeń.

Gratulujemy wszystkim odznaczonym parom i życzymy im dalszych lat pełnych miłości, szczęścia i wzajemnego wsparcia. Niech ich przykład inspiruje innych do budowania trwałych i pięknych związków małżeńskich.

„Złote Gody” obchodzą:

– Maria i Jerzy Baran, 

– Franciszka i Edward Feretowie,

– Krystyna i Henryk Gębalowie,

– Irena i Andrzej Łukasikowie,

– Wanda i Zbigniew Mulikowie, 

– Maria i Bronisław Rektorowie,

– Janina i Stanisław Stankowie,

– Irena i Bogdan Ziemianowie.