Otwarcie pracowni edukacyjnej o tematyce OZE w Szkole Podstawowej w Rudziczce w ramach #Ekopracowni2023

Opublikowano 25.09.2023 , 12:30:18 Autor: wioleta-kosek

W piątek, 22-go września br. odbyło się oficjalne otwarcie „Pracowni Edukacyjnej o Tematyce Odnawialnych Źródeł Energii (OZE)” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudziczce. Zadanie było możliwe do zrealizowania dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu w wysokości 75 000 zł oraz wkładowi gminy w wysokości 3 333 zł.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce, wraz ze Szkołą Podstawową nr 4 w Prudniku, zostały wybrane jako jedyne w całym powiecie, które otrzymały to znaczące dofinansowanie. Dzięki wsparciu uzyskanemu w ramach projektu, uczniowie zyskali dostęp do nowoczesnych narzędzi i wyposażenia, które pozwolą im na rozwijanie edukacji ekologicznej na dużo wyższym poziomie.

Oto lista wyposażenia, które wpłynie pozytywnie na jakość naszej edukacji:
– Zestawy demonstracyjne do fotowoltaiki, pompy ciepła, solarów, biopaliw oraz turbiny wodnej, umożliwiające praktyczne doświadczenia,
– Monitor interaktywny, urządzenie wielofunkcyjne, laptop oraz dysk zewnętrzny, wspierające nowoczesne formy nauczania,
– Zestaw mebli, tworzący komfortowe i inspirujące warunki do nauki,
– Energooszczędne oświetlenie LED, przyczyniające się do zrównoważonej przyszłości.
„Ekopracownia 2023” to nie tylko miejsce, gdzie uczniowie będą eksperymentować i zdobywać praktyczne doświadczenia związane z odnawialnymi źródłami energii. To również centrum innowacji pedagogicznej, które będzie promować świadomość, że „Energia z wiatru, słońca, wnętrza ziemi i wody – to ratunek dla przyrody!”

Dzięki temu wyposażeniu, uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudziczce będą mogli przekształcić swoją wiedzę i pasję na działania, które przyczynią się do ochrony naszej planety.