Oficjalne otwarcie Ekopracowni 2023 – nowe centrum edukacji przyrodniczej w Szkole Podstawowej nr 4 w Prudniku

Opublikowano 25.09.2023 , 12:45:40 Autor: wioleta-kosek

W piątek, 22 września br. odbyło się oficjalne otwarcie Ekopracowni 2023 w Szkole Podstawowej nr 4 w Prudniku. Dofinansowanie na to zadanie w wysokości 54 640,87 zł zostało udzielone ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Pracownia ta jest efektem współpracy dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców, którzy wspólnie pracowali nad stworzeniem miejsca nauki, które zachwyca przemyślaną aranżacją, jasnym i przestronnym wnętrzem, idealnym do prowadzenia zajęć, obserwacji, doświadczeń i eksperymentów. Na ścianach pracowni znajduje się fototapeta przedstawiająca trzy parki krajobrazowe Opolszczyzny oraz mapa świata z mchu, powszechnie znanego jako chrobotek. Przyrodniczy kącik edukacyjny wyposażony jest w gry edukacyjne oraz zestawy umożliwiające badanie wody i powietrza. Nie brakuje również fascynujących hodowli: organizmów żyjących w środowisku rzeki Odry w akwarium oraz hodowli organizmów zwierzęcych, czyli mrówek, w formikarium. Całość dopełniają nowe meble, stoły, krzesełka oraz stoliki przeznaczone do mikroskopowania, a także nowoczesny monitor interaktywny.

Na nowy rok szkolny zaplanowano wiele ciekawych działań edukacyjnych, takich jak konkursy, quizy, turnieje przyrodnicze, zajęcia warsztatowe oraz ekolekcje multimedialne. Mamy nadzieję, że Ekopracownia 2023 stanie się źródłem inspiracji i wiedzy dla uczniów, a także przyczyni się do większej świadomości ekologicznej.