Odsłonięcie tablic upamiętniających ofiary zbrodni katyńskiej oraz tragedię katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku – ważne wydarzenie w Prudniku-Lesie

Opublikowano 16.06.2023 , 14:20:53 Autor: wioleta-kosek

15.06.2023r. w Prudniku-Lesie odbyło się uroczyste odsłonięcie tablic upamiętniających ofiary Zbrodni Katyńskiej oraz tragicznej Katastrofy Smoleńskiej.

W wydarzeniu tym uczestniczyli wybitni przedstawiciele naszego kraju, którzy honorując pamięć ofiar, złożyli hołd ich pamięci oraz wyrazili szacunek dla tych, którzy stracili życie w tych tragicznych wydarzeniach. Wśród gości znaleźli się m.in. Sławomir Kłosowski Wojewoda Opolski, Senator Jerzy Czerwiński, Grzegorz Zawiślak Burmistrz Prudnika oraz Jarosław Szóstka Wiceburmistrz Prudnika, a także radni Rady Miejskiej w Prudniku, przedstawiciele wielu jednostek gminnych, powiatowych i wojewódzkich i wiele innych.

Odsłonięcie tablic stanowiło symboliczny gest upamiętnienia tych, którzy ponieśli najwyższą cenę w obronie naszej ojczyzny i wartości, które dla nas są tak ważne. To chwila zadumy i refleksji nad historią naszego kraju oraz nad tym, co oznacza dla nas pamięć i szacunek dla tych, którzy z oddaniem służyli Polsce.

Warto podkreślić, że takie wydarzenia są nie tylko okazją do upamiętnienia tych, którzy odeszli, ale również do jednoczenia nas jako społeczności. Przypominają nam o naszych wspólnych korzeniach i wartościach, które powinny zawsze stanowić fundament naszego działania.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej uroczystości i dziękujemy również tym, którzy pracowali nad przygotowaniem tego ważnego wydarzenia. Wszystkim obecnym i tym, którzy w myślach są z nami, składamy hołd i zapewniamy, że ich ofiara nie pójdzie na marne. Będziemy kontynuować naszą pracę na rzecz pamięci i szacunku dla tych, którzy zasłużyli na nasze uznanie.

Niech ta uroczystość będzie przypomnieniem, że nie zapominamy i że stajemy w obronie prawdy oraz wartości, które stanowią fundament naszej wspólnoty. Niech pamięć o tych tragicznych wydarzeniach w Smoleńsku będzie zawsze obecna w naszych sercach i niech będzie źródłem inspiracji do dążenia do lepszej przyszłości.