Nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy dla OSP w Łące Prudnickiej

Opublikowano 13.09.2023 , 13:59:44 Autor: wioleta-kosek

Wczoraj (tj. 12.09.2023r.) miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, które przynosi ogromną dumę i radość dla społeczności Łąki Prudnickiej i nie tylko. Na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łące Prudnickiej odbył się uroczysty apel z okazji przekazania i poświęcenia nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego przekazany przez Powiatową Państwową Straż Pożarną w Prudniku.

To niezwykle ważne wydarzenie nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu osób. Lokalna społeczność, strażacy oraz samorządowcy wspólnie pracowali nad tym projektem, aby zapewnić odpowiednią infrastrukturę ratowniczą. To doskonały przykład, jak współpraca i solidarność mogą przyczynić się do naszego bezpieczeństwa.

Grzegorz Zawiślak Burmistrz Prudnika podczas uroczystości wyraził swoją radość z możliwości udziału w tak doniosłym wydarzeniu. Jako Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Prudniku, podkreślił znaczenie straży pożarnej i podziękował wszystkim zaangażowanym osobom za ich ciężką pracę i oddanie w służbie społeczeństwu.

Dzięki temu nowemu sprzętowi strażacy z OSP Łąka Prudnicka są jeszcze bardziej przygotowani do działań ratunkowych, a nasza gmina staje się coraz bezpieczniejszym miejscem do życia.

Mamy nadzieję, że nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy posłuży strażakom przez wiele lat i będzie narzędziem, które okaże się nieocenione w ratowaniu życia i mienia naszych mieszkańców. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za to wyjątkowe osiągnięcie.