Nowe boisko dla uczniów i mieszkańców otwarte w przeddzień wakacji!

Opublikowano 20.06.2023 , 10:57:43 Autor: wioleta-kosek

Rozpoczął się Dzień Sportu dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Prudniku, a symboliczne przecięcie wstęgi na świeżo wyremontowanych boiskach było początkiem tego wyjątkowego wydarzenia. Nie tylko uczniowie, ale także mieszkańcy całego miasta będą mieli dostęp do tych boisk, co jest niezwykle istotne, zwłaszcza przed nadchodzącymi wakacjami.

Całkowity koszt remontu boisk wyniósł imponującą kwotę 855 522,94 złotych. Jednak dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województw a Opolskiego, projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 300 tysięcy złotych. To pokazuje, że lokalne władze i instytucje mają na względzie rozwój sportu i aktywności fizycznej wśród młodzieży oraz społeczności lokalnej.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Prudniku

Podczas uroczystości otwarcia boisk w Szkole Podstawowej nr 3 w Prudniku, obecni byli ważni goście, w tym Dyrektor Gabinetu Marszałka Arkadiusz Kuglarz, Zastępca Dyrektora Gabinetu Marszałka Daniel Palimąka, Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak i Dyrektor Zarządu Oświaty i Wychowania w Prudniku Maria Strońska, a także pracownicy Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Prudniku Agnieszka Plachta i Aleksander Gacek. Warto również podkreślić udział dyrektorów i wicedyrektorów Zespołów Szkół w Gminie Prudnik, którzy od samego początku wspierali ten projekt i aktywnie angażowali się w jego realizację.

Remont boisk nie tylko stanowi inwestycję w infrastrukturę sportową, ale ma również szersze znaczenie dla rozwoju mieszkańców Prudnika. Nowoczesne boiska zapewnią uczniom większe możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijania swoich umiejętności sportowych oraz promowania zdrowego stylu życia. Ponadto, udostępnienie boisk mieszkańcom Prudnika w okresie letnich wakacji stanie się doskonałą okazją do spędzania czasu na świeżym powietrzu, poprawy kondycji fizycznej i integracji społecznej.

Gmina Prudnik od lat angażuje się w rozwój sportu i aktywności fizycznej wśród swoich mieszkańców. Remont boisk w Szkole Podstawowej nr 3 jest kolejnym krokiem w realizacji tego celu. Dzięki takim inwestycjom, gmina tworzy sprzyjające warunki dla rozwoju talentów sportowych, promuje zdrowy styl życia oraz stwarza miejsca, gdzie ludzie mogą spotykać się i spędzać aktywnie czas wolny.

Zachęcamy więc wszystkich mieszkańców Prudnika do korzystania z tych wyjątkowych boisk i czerpania radości z aktywności sportowej, która przynosi liczne korzyści zdrowotne i społeczne.