Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Opublikowano 13.09.2022 , 16:04:00 Autor: administrator

Dwanaście par z Gminy Prudnik odebrało dzisiaj z rąk Burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

13 września 2022 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Prudniku odbyły się uroczystości z okazji 60-lecia i 50-lecia pożycia małżeńskiego mieszkańców Gminy Prudnik, którzy w dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej. To nagroda dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50, a nawet 60 lat. 

Medalami zostało odznaczone 12 par z Gminy Prudnik:

„Diamentowe Gody”:

– Adela i Czesław Wilkowie

„Złote Gody”:

– Joanna i Zygmunt Emrychowie, 

– Anna i Andrzej Gnieccy,

– Małgorzata i Adam Hajdeccy,

– Barbara i Piotr Holwekowie,

– Irena i Edward Maderowie,

– Maria i Władysław Niedźwieccy,

– Romualda i Ryszard Paradowscy,

– Katarzyna i Piotr Serafinowie,

– Zofia i Ryszard Sobkowiczowie,

– Wiesława i Franciszek Tomaszewscy,

– Czesława i Bronisław Werowie. 

 „Diamentowe i Złote Gody” to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. To wiele lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie, za piękny przykład dla młodego pokolenia oraz aktu dekoracji dokonali Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Aleksandra Wójs.

Uroczystość uświetniły występy wokalistki z Prudnickiego Ośrodka Kultury Wiktorii Wójtowicz. 

Drodzy Jubilaci z okazji tak pięknej rocznicy ślubu, składamy serdeczne życzenia. Długich lat życia w zdrowiu, pogody ducha i doczekania się kolejnych jubileuszy.