MEDALE ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE

Opublikowano 20.03.2024 , 14:47:27 Autor: wioleta-kosek

Dwanaście par z Gminy Prudnik odebrało z rąk Burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

19 marca 2023 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Prudniku odbyły się uroczystości z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego mieszkańców Gminy Prudnik, którzy w dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej. To nagroda dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat. 

Medalami zostało odznaczone 12 par z Gminy Prudnik:

„Złote Gody”:

– Helena i Julian Fryszkiewiczowie, 

– Krystyna i Henryk Iwaneccy,

– Irena i Henryk Jurkowie,

– Czesława i Stanisław Kęskowie,

– Zofia i Marian Kuligowie,

– Teresa i Ireneusz Kwiecień,

– Helena i Józef Mandziejowie,

– Irena i Władysław Nowaccy,

– Wanda i Józef Piotrowscy,

– Janina i Ryszard Taradajowie,

– Zofia i Stanisław Wójtowiczowie,

– Wiesława i Józef Zakowiczowie. 

 „Złote Gody” to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. To wiele lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie, za piękny przykład dla młodego pokolenia oraz aktu dekoracji dokonali Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Aleksandra Wójs.

Uroczystość uświetniły występy zdolnych artystek Wiktorii Szkwarek i Wiktorii Wójtowicz. Uczestnicy mogli również wysłuchać wiersza Pani Zofii Kulig z jej najnowszej książki.

Drodzy Jubilaci z okazji tak pięknej rocznicy ślubu, składamy serdeczne życzenia. Długich lat życia w zdrowiu, pogody ducha i doczekania się kolejnych jubileuszy.