Konferencja Kongres Polska Wielki Projekt

Opublikowano 25.04.2023 , 10:09:05 Autor: wioleta-kosek

W ubiegłym tygodniu w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyła się interesująca konferencja z cyklu #Kongres_Polska_Wielki_Projekt. Na miejscu pojawiło się wielu gości, w tym Wiceminister Obrony Narodowej Marcin OCIEPA oraz Wicewojewoda Opolski Tomasz Witkowski.


Konferencja była okazją do poruszenia ważnych tematów, które są znaczące nie tylko dla przyszłości Polski, a również przyszłości naszego regionu. Jednym z nich był panel pt. „Kryzys demograficzny XXI wieku”, w którym wystąpili prelegenci: Dorota Przysiężna-Bator – burmistrz Kietrza, Tomasz Krupa – burmistrz Baborowa i Jarosław Szóstka – wiceburmistrz Prudnika. Omawiali oni kwestie związane z demografią w naszym rejonie i tym co sprawia, że ludzie osiedlają się na danym terenie.


Kolejnym tematem było wykluczenie komunikacyjne i społeczne, które jest problemem w wielu regionach Polski. Kwestie te omawiali: Tomasz Witkowski – wicewojewoda opolski, Marcin Bronkiewicz – zastępca dyrektora Oddziału ds. inwestycji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Grzegorz Zawiślak – Burmistrz Prudnika.


Organizatorzy wybrali jako reprezentanta województwa opolskiego właśnie Prudnik, aby skoncentrować się na sytuacji zarówno naszego miasta, jak i całego regionu.
Na konferencję przybyła również liczna grupa młodzieży, która z zainteresowaniem słuchała wystąpień.