Forum Rad Seniorów Województwa Opolskiego w Prudniku

Opublikowano 20.09.2023 , 07:50:53 Autor: wioleta-kosek

W dniu 19.09.2023r. Prudnicki Ośrodek Kultury stał się miejscem niezwykłego spotkania, które zgromadziło liczne grono uczestników i partnerów, wszyscy zjednoczeni w idei aktywnego senioratu. Wydarzenie to było hołdem dla doświadczenia i mądrości seniorów oraz okazją do dzielenia się inspiracją.

Na czele tego wydarzenia stanęli Patroni Honorowi:
– Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego Andrzej Buła,
– Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak,
– Starosta Powiatu Prudnickiego Radosław Roszkowski.

Wydarzenie gościło także kilka wybitnych osobistości, które wzbogaciły je swoją mądrością i doświadczeniem. Na scenie pojawili się, m.in.:
– Barbara Szafraniec, Przewodnicząca Ogólnopolskiego Porozumienia Rad Seniorów z siedzibą w Krakowie,
– Barbara Kamińska z Biura Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego,
– Agnieszka Gabruk, Dyrektor Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu.

Warto zaznaczyć, że wśród gości nie zabrakło przedstawicieli opolskich Rad Seniorów, w tym Prudnickiej Rady Seniorów, oraz członków Forum Seniorów Samorządu Województwa Opolskiego. To wyjątkowe wydarzenie, pierwsze tego typu na terenie województwa opolskiego, które na pewno pozostawi trwałe wspomnienia i inspiracje!

To spotkanie to nie tylko okazja do wymiany doświadczeń i mądrości, ale także wyraz wdzięczności wobec wszystkich, którzy wspierają ideę aktywnego senioratu. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła nam podczas tego dnia.

Grzegorz Zawiślak Burmistrz Prudnika