Dożynki gminne w Czyżowicach – relacja

Opublikowano 28.08.2023 , 14:28:15 Autor: wioleta-kosek

Sobotni dzień był pełen radości, wdzięczności i niezapomnianych chwil podczas Dożynek Gminy Prudnik, które odbyły się w Czyżowicach. Wydarzenie nie tylko celebrowało tradycję dziękczynienia za urodzaj, ale również oddało hołd ciężkiej pracy rolników oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości.

dożynki gminne Czyżowice 2023

Podczas Dożynek, mogliśmy uczestniczyć w szeregu wyjątkowych atrakcji, przygotowanych z myślą o wszystkich mieszkańcach i gościach. Zgodnie z duchem tego święta, mieliśmy okazję podziękować rolnikom za ich trud i poświęcenie, które przyczyniło się do obfitych zbiorów. Było także symboliczne dzielenia chleba oraz korowód z pięknymi koronami dożynkowymi.

korony dożynkowe
sołectwo Moszczanka
dzielenie chleba dożynkowego

Nie możemy zapomnieć o zaangażowaniu, które włożyli nie tylko rolnicy, ale również wszyscy ci, którzy pracowali nad organizacją Dożynek. Prudnicki Ośrodek Kultury, Gmina Prudnik oraz liczni sponsorzy, jak Bank Spółdzielczy w Prudniku, Stadnina Koni w Prudniku, ZWiK Prudnik, Piotr Obal, Nadleśnictwo Prudnik, Lasy Państwowe Nadleśnictwo oraz inni anonimowi darczyńcy, stworzyli niezwykłą atmosferę tego dnia.

Było to również doskonałe miejsce do zacieśniania więzi społeczności i nawiązywania nowych znajomości. Koncerty zespołów muzycznych, przemówienia i występy artystyczne umożliwiły wszystkim spędzenie niezapomnianego dnia w miłym towarzystwie.

Grzegorz Zawiślak Burmistrz Prudnika

Uroczystość była także okazją do podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Dożynek. Mieszkańcy Czyżowic, pracownicy Prudnickiego Ośrodka Kultury, oraz Sołtys Czyżowic, Alicja Zawiślak, którym zawdzięczamy wspaniałą organizację, zasługują na ogromne uznanie.