Marian Molenda. Rzeźby i reliefy
Wystawa prac Mariana Molendy to wyjątkowa okazja do spotkania z twórczością jednego z najważniejszych współczesnych rzeźbiarzy związanych z regionem.
Wernisaż: piątek, 15 maja 2026 r., godz. 18:00
Miejsce: Arsenał, ul. Bolesława Chrobrego 5, Prudnik
Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 31 sierpnia 2026 roku.
Marian Molenda urodził się w 1958 roku w Baranowie Lubelskim. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie oraz Wydziału Rzeźby Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, gdzie studiował w pracowni profesora Franciszka Duszeńki. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1983 roku.
W latach 1983–1984 był stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą, m.in. w Niemczech, Czechach, Stanach Zjednoczonych, Francji, Rosji, na Węgrzech i w Chinach.
Pełni funkcję kierownika Katedry Sztuk Pięknych oraz prowadzi pracownię rzeźby na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, gdzie pracuje na stanowisku profesora zwyczajnego. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków (Okręg Opolski), Stowarzyszenia Medalierów Polskich, Międzynarodowej Organizacji Medalierskiej FIDEM, Grupy OŚcienia oraz Nyskiej Grupy Artystycznej.
Opublikowano 2026-05-15 , 00:00:00 Autor: mwisniewski