• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Pierwszy sprzęt komputerowy trafił do rodzin pegeerowskich

Gmina Prudnik dzięki Funduszom Europejskim pozyskała 781 910,00 zł w ramach programu „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR”. Dzięki temu zakupiono 311 nowych laptopów wraz z niezbędnym oprogramowaniem, 18 komputerów stacjonarnych oraz 17 tabletów.

Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak wręczył sprzęt pierwszym uczniom - dzieciom i wnukom byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych. Sprzęt jest kompletny i gotowy do użytkowania od zaraz.

W kolejnych dniach w Urzędzie Miejskim w Prudniku sukcesywnie przekazywany będzie sprzęt kolejnym osobom, które spełniły wszystkie wymagane programem kryteria.

W wyniku przeprowadzonego przetargu, powstały oszczędności, które pozwolą na zakup dodatkowego sprzętu. W tym celu Urząd Miejski w Prudniku prowadzi dodatkowy nabór, którego termin mija 30 września b.r. W październiku nastąpi weryfikacja złożonych zgłoszeń pod kątem spełnienia kryteriów programu oraz przekazanie sprzętu.