• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Dwanaście par z Gminy Prudnik odebrało dzisiaj z rąk Burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

13 września 2022 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Prudniku odbyły się uroczystości z okazji 60-lecia i 50-lecia pożycia małżeńskiego mieszkańców Gminy Prudnik, którzy w dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej. To nagroda dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50, a nawet 60 lat. 

Medalami zostało odznaczone 12 par z Gminy Prudnik:

"Diamentowe Gody":

- Adela i Czesław Wilkowie

"Złote Gody":

- Joanna i Zygmunt Emrychowie, 

- Anna i Andrzej Gnieccy,

- Małgorzata i Adam Hajdeccy,

- Barbara i Piotr Holwekowie,

- Irena i Edward Maderowie,

- Maria i Władysław Niedźwieccy,

- Romualda i Ryszard Paradowscy,

- Katarzyna i Piotr Serafinowie,

- Zofia i Ryszard Sobkowiczowie,

- Wiesława i Franciszek Tomaszewscy,

- Czesława i Bronisław Werowie. 

 

 "Diamentowe i Złote Gody” to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. To wiele lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie, za piękny przykład dla młodego pokolenia oraz aktu dekoracji dokonali Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Aleksandra Wójs.

Uroczystość uświetniły występy wokalistki z Prudnickiego Ośrodka Kultury Wiktorii Wójtowicz. 

Drodzy Jubilaci z okazji tak pięknej rocznicy ślubu, składamy serdeczne życzenia. Długich lat życia w zdrowiu, pogody ducha i doczekania się kolejnych jubileuszy.