• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Bezpiecznie w sieci - darmowe szkolenie z cyberbezpieczeństwa

Zapraszamy  na bezpłatne szkolenie dotyczące cyberbezpieczeństwa, które odbędzie w Prudnickim Ośrodku Kultury 28 lipca o godzinie 15:00.

 

cyber.png

 

Podczas szkolenia uczestnicy poznają zagrożenia, wynikające z korzystania z Internetu oraz dowiedzą się jak bezpiecznie korzystać z sieci. Szkolenie zostanie podzielone na trzy części:

- Podstawy bezpieczeństwa w sieci

- Bezpieczeństwo transakcji w sieci

- Bezpieczeństwo dzieci w sieci

Pierwsza część szkolenia skupi się na podstawowych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem w sieci. Uczestnik dowie się jakie zagrożenia czekają na niego w Internecie, jak je zidentyfikować oraz jak na nie odpowiednio reagować.

Druga część szkolenia poświęcona będzie bezpieczeństwu naszych transakcji dokonywanych w sieci. Poruszone zostaną kwestie bankowości mobilnej, zakupów online oraz omówione zostaną metody oszustw finansowych w sieci. Uczestnik dowie się, na co należy zwracać uwagę, aby nie dać się oszukać i jak bezpiecznie przeprowadzać transakcje za pomocą Internetu.

Ostatnia część kursu zostanie poświęcona bezpieczeństwu najmłodszych użytkowników sieci. Szkolenie przygotuje rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i rozsądnego korzystania z sieci. Uczestnik uzyska wiedzę umożliwiającą rozpoznawanie treści szkodliwych i niebezpiecznych dla dzieci oraz nauczy się jak na nie reagować.