• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Projekt "Ławeczka i asystencja" zakończony

30 czerwca 2022 r. oficjalnie zakończony został projekt "Ławeczka i asystencja", realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Prudniku, który był w całości finansowany ze środków europejskich. 

Oprócz utworzenia Klub Senior "Ławeczka" przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Prudniku, w ośrodku działał także osobisty asystent osoby niepełnosprawnej, który swoją pomocą obejmował czterech podopiecznych. 

W klubie "Ławeczka" jest obecnie 15 osób. W ramach działań prowadzone są różnorakie zajęcia, działania kulturalne i oświatowe, organizowane są także wycieczki, np. do Krakowa.

Projekt oficjalnie się skończył i kończy się jego finansowanie ze środków unijnych. Jednak klub "Ławeczka" nie przestaje istnieć, nadal będzie to miejsce funkcjonowania dla seniorów. Działalność Klubu Seniora "Ławeczka" będzie w całości finansowana przez Gminę Prudnik. Ośrodek Pomocy Społecznej będzie ponadto starał się pozyskać na ten cel również środki zewnętrzne.

Podczas spotkania Grzegorz Zawiślak - Burmistrz Prudnika symbolicznie wręczył opaskę bezpieczeństwa należącej do klubu "Ławeczka" pani Jadwidze. W spotkaniu kończącym projekt udział wzięła Zastępca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu Agnieszka Gabruk.