• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Festiwal Miast Cittaslow - sprawdź co się będzie działo w Prudniku

3-5 czerwca to wielkie świętowanie w Prudniku. Odbędą się wtedy aż trzy duże imprezy, do standardowej o tej porze Wystawy Twórców Ludowych oraz Rzemiosła Artystycznego dołączyły Dni Prudnika oraz Festiwal Miast Cittaslow.

Pomysł połączenia trzech dużych imprez zrodził się w zeszłym roku, gdy Prudnikowi oficjalnie przyznano organizację Festiwalu - tegoroczny Festiwal jest wyjątkowy, bo nie tylko pierwszy raz organizujemy obchody w Prudniku, ale także świętujemy 15 lat sieci Cittaslow w Polsce – wyjaśnia Marzena Białecka koordynator współpracy gminy Prudnik ze stowarzyszeniem Cittaslow i dodaje – zawsze przy okazji Festiwalu odbywały się dni danego miasta, stąd pomysł połączenie eventów w Prudniku.

Imprezy będą się odbywały w dwóch miejscach: w samej hali ASiP przy ulicy Łuczniczej  i terenach do niej przyległych oraz na prudnickim Rynku. Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego będzie miała w tym roku swoją 23. edycję – Wystawa ma ugruntowaną pozycję na pograniczu polsko-czeskim, każdego roku przez teren wystawowy przewija około 50 tysięcy odwiedzających. Tradycją też jest, że wszystkie miejsca dla wystawców będą zajęte, to potwierdza markę wydarzenia – wyjaśnia Małgorzata Halek Dyrektor Agencji Sportu i Promocji w Prudniku.

O muzycznym finale Dnia Prudnika opowiada Sylwia Gawłowska Dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury - muzyczny program Dni Prudnika dostosowaliśmy do ludowego oddźwięku Wystawy Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego oraz samego Festiwalu, dlatego będziemy obracać się w klimatach muzyki folkowej. Pierwszy na scenie pojawi się zespół Hambawenah, który wykonuje tradycyjne i autorskie pieśni flisackie w nowoczesnych aranżacjach. Później na prudnickiej scenie zaprezentuje się zespół Tulia, Reprezentantki Polski w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji. Gwiazdą wieczoru będzie Zakopower z energicznym Sebastianem Karpiel-Bułecką na wokalu.

Grzegorz Zawiślak, burmistrz Prudnika mówi, że takie świętowanie może na stałe wejść do kalendarza imprez – Jeśli pomysł przyjmie się wśród mieszkańców i gości odwiedzających nasze imprezy, to na stałe połączymy Dni Prudnika z Wystawą Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego. Imprezy doskonale się uzupełniają i sprawiają, że nasze miasto żyje.

 

Poniżej prezentujemy szczegółowy plan imprez.

 

3 czerwca (piątek) na terenach hali Obuwnik rozpocznie się 23. Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego. Na teren wystawy zapraszamy w godzinach od 11:00 do 19:00.

12:00 konkurs kulinarny /restauracja Olimp przy ul. Łuczniczej/

14:30 oficjalne otwarcie 23. Wystawy Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego /hala sportowa ASiP/

16:00 konferencja Promujemy Piękne Pogranicze /Prudnicki Ośrodek Kultury/

16:00 koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. K. Szymanowskiego w Prudniku /scena przy Wystawie/

17:00 Acoustica /scena przy Wystawie/

18:00 DJ Set /scena przy Wystawie/

 

4 czerwca (sobota) oficjalnie rozpocznie się Festiwal Miast Cittaslow. Bawić będziemy się w dwóch miejscach od godziny 10 do 19 przy hali Obuwnik, a od 19 zapraszamy na płytę prudnickiego Rynku, gdzie rozpocznie się muzyczny finał Dni Prudnika - których tegorocznym motywem jest muzyka folk.

11:00 folklorystyczne granie i śpiewanie /scena przy Wystawie/

12:00 otwarcie Festiwalu Miast Cittaslow /scena przy Wystawie/

13.00 Balkan Spirit Projekt /scena przy Wystawie/

14:00 Beata Brodzińska /scena przy Wystawie/

15:00 Seniorzy dla miasta! - artystyczne prezentacje seniorów z Prudnika /scena przy Wystawie/

17:00 DJ Set /scena przy Wystawie/

 

Muzyczny Finał Dni Prudnika tradycyjnie na prudnickim Rynku. Koncerty zagrają:

19:00 Hambawenah

20:00 Tulia

21:00 Zakopower

 

5 czerwca 2022 (niedziela) kończymy trzydniowe obchody 13. Festiwalu Miast Cittaslow, kończy się także 23. Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego. Na teren wystawy zapraszamy do godziny 10:00 do 17:00.

11:30 koncert solistów Młodzieżowego Studia Piosenki POK /scena przy Wystawie/

12:30 koncert solistów Dziecięcego Studia Piosenki POK /scena przy Wystawie/

13:30 Vrtek /scena przy Wystawie/

15:00 ZAKUKA /scena przy Wystawie/

16:30 podsumowanie współzawodnictwa o tytuł: „Najciekawsze stoisko wystawowe”, „Najlepsza potrawa regionalna” /scena przy Wystawie/

17:00 oficjalne zakończenie 23. Wystawy Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego /scena przy Wystawie/