• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

„Dobra atmosfera – JA decyduję!” - nowy projekt realizowany przez Szkołę nr 4

Szkoła Podstawowa nr 4 w Prudniku realizuje nowy projekt.
Dzięki niemu możecie śledzić na bieżąco stan powietrza w mieście.

 

Inicjatywa pod nazwą „Dobra atmosfera – JA decyduję!” to projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Łączna kwota 42 230,43 zł, z czego 38 000 zł to dofinansowanie, a 4230,43 zł to środki własne szkoły.

W ramach projektu zaplanowanych zostało bardzo wiele działań. Są to m.in.:

  1. Akcja „CZUJ się bezpiecznie” – w ramach której zainstalowano na budynku szkoły czujnik powietrza PM, który pozwoli monitorować stan jakości powietrza w otoczeniu szkoły i tablicy zewnętrznej LED. Wyniki można sprawdzać na stronie internetowej naszepowietrze.pl (https://panel.syngeos.pl/sensor/pm10 )bądź korzystając z aplikacji na smartfony „Syngeos Nasze Powietrze”. Aplikacja ta informuje o bieżącym stanie powietrza, w aplikacji sprawdzimy również aktualną temperaturę, wilgotność i ciśnienie.
  2. Organizacja wycieczek do Parków Krajobrazowych: PK Góry Opawskie, Stobrawskiego PK, PK Góra Św. Anny oraz Nadleśnictwa Opole, a w ich ramach zajęcia w terenie, zajęcia warsztatowe i ogniska.
  3. Konkurs na plakat „Dobra atmosfera – JA decyduję!” dla klas IV – VIII. W konkursie uczniowie wykorzystają zdjęcia i materiały zgromadzone na wycieczkach.
  4. Zajęcia terenowe, szkolne konkursy, projekty uczniowskie, zadania w aplikacjach, minigra terenowa, escape room w genialy.ly, happeningi itp.
  5. Wielki Test Szkolny z wiedzy o ochronie powietrza z nagrodami

W działaniach projektowych udział biorą również przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 3 i Publicznego Przedszkola nr 7 w Prudniku.