• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Lodówka społeczna w Prudniku

W naszym mieście udostępniono pierwszą społeczną lodówkę pod wdzięczną nazwą #dziel_się_i_częstuj. Lodówka usytuowana jest przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Prudniku.
Zamysł jest bardzo prosty: 
masz za dużo jedzenia - włóż je do lodówki, 
potrzebujesz jedzenia - czeka ono na Ciebie w lodówce społecznej

Zbliża się Wielkanoc, a w świątecznym okresie masowo kupujemy zapasy żywności, zapełniając nimi kuchenne szafki i lodówki. Niestety niedługo później część zakupionych produktów trafia do śmietników, ponieważ nie jesteśmy w stanie ich „przejeść”. Niestety ze statystyk wynika, że żywność marnowana jest w aż 60% polskich gospodarstw domowych. Prudnik nie musi jednak wpisywać się w te niechlubne dane.  

Symbolicznego otwarcia i pierwszego zapełnienia społecznej lodówki dokonali Grzegorz Zawiślak Burmistrz Prudnika oraz Ewa Pawlinów Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Prudniku.
Zachęcają oni również do korzystania z miejsca zarówno osoby chcące podzielić się jedzeniem, jak i osoby potrzebujące jedzenia.