• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Trzynaście par z Gminy Prudnik odebrało dzisiaj z rąk Wicewojewody Opolskiego Tomasza Witkowskiego i Burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

15 marca 2022 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Prudniku odbyły się uroczystości z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego mieszkańców Gminy Prudnik, którzy w dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej. To nagroda dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat.

Medalami zostało odznaczone 13 par z Gminy Prudnik:

"Złote Gody":
- Krystyna i Jan Bełziukowie,
- Jadwiga i Jan Drohomireccy,
- Urszula i Andrzej Góra,
- Anna i Marian Kalinowscy,
- Anna i Grzegorz Padlikowscy,
- Joanna i Stanisław Pawełczakowie,
- Leokadia i Tadeusz Pelcowie,
- Stanisława i Stanisław Sipiorowie,
- Beata i Franciszek Sobkowie,
- Czesława i Kazimierz Szafrańscy,
- Anna i Zbigniew Taradajowie,
- Elżbieta i Zbigniew Zagłoba-Zygler,
- Krystyna i Józef Żakowie. 

 „Złote Gody” to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. To wiele lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie, za piękny przykład dla młodego pokolenia oraz aktu dekoracji dokonali Wicewojewoda Opolski Tomasz Witkowski, Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Aleksandra Wójs.

Uroczystość uświetniły występy wokalistek z Prudnickiego Ośrodka Kultury, Pauliny i Wiktorii, pod kierunkiem instruktora Tomasza Kanasa.

Drodzy Jubilaci z okazji tak pięknej rocznicy ślubu, składamy serdeczne życzenia. Długich lat życia w zdrowiu, pogody ducha i doczekania się kolejnych jubileuszy.