• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Prawie 800 000 zł na zakup komputerów

Wniosek Gminy Prudnik w ramach grantów PPGR został zaakceptowany.
Program wsparcia dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym
obejmie 313 dzieci z terenu naszej gminy.

komputery_pgr.jpeg

Pandemia COVID-19 pokazała wiele problemów, a jednym z nich jest nauka zdalna na terenach popegeerowskich. Ujawniła ona deficyt sprzętu komputerowego czy utrudnienia w dostępie do Internetu co wpłynęło na realizację obowiązków szkolnych przez dzieci. Projekt „Granty PPGR” stawia za cel wyeliminowanie tych ograniczeń.

Cieszy kwota i cieszy skala – mówi Grzegorz Zawiślak, Burmistrz Prudnika i dodaje – 313 dzieci z terenu gminy Prudnik otrzyma sprzęt komputerowy. Dotacja z programu zapewnia 100 procent wsparcia i wyniesie dokładnie 781 910,00 zł.

Na wypłatę środków i rozpoczęcie procedury przetargowej przyjdzie nam jeszcze poczekać, a czas realizacji jest nie do końca zależny od Urzędu Miejskiego w Prudniku. Każdy z grantobiorców zostanie poinformowany pisemnie o terminie przekazania zakupionych komputerów – informuje Ryszard Zwojewski, Kierownik Referatu Programów Rozwojowych w Urzędzie Miejskim w Prudniku.