• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Cyfrowa Gmina

Informujemy, iż w miesiącu wrześniu br. Centrum Projektów Polska Cyfrowa ogłosiło nabór projektów do Programu pn. “Cyfrowa Gmina”, którego celem jest wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa. Gmina Prudnika otrzymała 804 000.00 zł

​​​Zgodnie z zapisami programu dofinansowanie będzie można otrzymać na zadania związane z:
 - cyfryzacją urzędów JST i jednostek im podległych oraz nadzorowanych poprzez nabycie sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług, pracy i edukacji zdalnej,
 - edukację cyfrową dla JST w zakresie obsługi nabytego sprzętu oraz oprogramowania i licencji,
 - analizą stanu cyberbezpieczeństwa JST, a także zapewnieniem cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.

Zapisy regulaminu konkursu przewidują, iż Gminy otrzymają dofinansowanie w formie grantu do 100% wydatków kwalifikowanych, a maksymalna kwota dofinansowania będzie wskazana dla każdej gminy w dokumentacji konkursowej z chwilą uruchomienia naboru.

W przypadku Gminy Prudnik wskazana maksymalna kwota dofinansowania określona została na poziomie 804 000.00 zł i na taką wartość został przygotowany i złożony w dniu 15 listopada stosowny projekt obejmujący swoim zakresem zakup specjalistycznego sprzętu IT niezbędnego w dalszej cyfryzacji pracy naszego urzędu i poszerzenia oferty usług dostępnych on-line przy zagwarantowaniu odpowiedniego poziomu cyberbezpieczeństwa zasobów informatycznych Gminy Prudnik. W chwili obecnej projekt został poddany wstępnej weryfikacji przez operatora konkursu i decyzji o jego ewentualnym wyborze z spodziewamy się w pierwszym kwartale 2022 roku.