• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Jazz Prudnik Festival już w najbliższy weekend!

6-7 sierpnia w ogrodach Prudnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się Jazz Prudnik Festival. To już XIV edycja Festivalu, tym razem zabawa potrwa dwa dni, a oprócz koncertów czeka nas mnóstwo dodatkowych atrakcji.

 

 

Jazz3.png

 

 

KONCERTY

06.08 GODZ. 20:00

JUDYTA PISARCZYK QUARTET 

Pierwszy na scenę wyjdzie Judyta Pisarczyk Quartet - zespół założony przez Judytę Pisarczyk, wokalistkę, zdobywczynię nagrody wielu nagród, absolwentkę Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Podczas koncertu w Prudniku będzie można usłyszeć autorskie kompozycje wokalistki oraz najpiękniejsze standardy jazzowe w nowym wydaniu.

 

PIOTR WÓJCICKI KWINTET

Lider zespołu, to kompozytor i wokalista, absolwent Wydziału Edukacji, Interpretacji i Jazzu w Katowicach w klasie gitary elektrycznej. Ma na koncie trzy autorskie albumy - Magnetyczny Moment Protonu, Secret World of Numbers, Moon City.

 

07.08 GODZ. 20:00

PATRYCJA ZARYCHTA SEKSTET

Założycielka zespołu od lat współpracuje z Michałem Urbaniakiem, jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Zdobyła wiele nagród na festiwalach jazzowych. Na najnowszej pycie "From Warsaw with Love" wykonała utwór wspólnie z gwiazdą światowego jazzu Herbie Hancockiem.

 

GARRY MOORE TRIBUTE BAND

Jack Moore, syn znanego gitarzysty i wokalisty Garrego Moore'a, zebrał znakomity zespół, który gra muzykę będącą hołdem dla zmarłego ojca. Oprócz Jacka, który jest gitarzystą i kompozytorem, w zespole występują: Łukasz Gorczyca - bas, Tomek Dominik - perkusja, Szymon Pejski - wokal. 

 

Jazz1.jpeg

 

 

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

06.08

GODZ 14:00-18:00 Warsztaty wokalne z Patrycją Zarychtą

GODZ. 19:00 Jazz w Prudnik - otwarcie wystawy fotograficznej

 

07.08

GODZ. 11:00 Improwizacja w sztuce, warsztaty plastyczne dla dzieci

GODZ. 18:00 Spotkanie autorskie z Witoldem Wnukiem, autorem książki Jazz w Piwnicy pod Baranami

GODZ. 22:00 Pokaz plenerowy filmu Ikar. Legenda Mietka Kosza (Reż. M. Pieprzyca)

 

Oprócz tego muzyczna czytelnia, strefa foodtruck, stoiska z płytami winylowymi

 

 

Jazz2.jpeg

 

STREFA DLA DZIECI

6 i 7.08

OD GODZ. 15:00-19:00

- animacja

-bańki mydlane

- warsztaty malowania na szkle

- warsztaty tworzenia biżuterii

- wata cukrowa

- popcorn