• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Bądź cyberbezpieczny zawsze

 

Nasze cyberbezpieczeństwo zaczyna się w domu – komputer, laptop, smartfon, router – każde z tych urządzeń wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i świadomego użytkowania. Podobnie sprawy się mają w miejscu pracy. Nie istnieje jedna niezawodna recepta zapewniająca bezpieczeństwo sieci firmowej, ale każdy z pracowników powinien znać procedury reagowania na cyberincydenty i wiedzieć do kogo i jak je zgłosić.

Wakacje i urlop to czas odpoczynku, do którego powinniśmy się odpowiedzialnie przygotować. Back-up danych, podwójne uwierzytelnianie, limity transakcji na kocie bankowym, notyfikacje o transakcjach – to niektóre działania, które zwiększą nasze bezpieczeństwo i pozwolą skutecznie odpocząć.

Filmy edukacyjne Bądź cyberbezpieczny zawsze: Cyberbezpieczeństwo zaczyna się w domu, Cyberbezpieczeństwo w miejscu pracy, Cyberbezpieczeństwo w podróży zostały zrealizowane w ramach programu Bankowcy dla Edukacji we współpracy z Bankowym Centrum Cyberbezpieczeństwa i ponad 20 bankami w ramach realizacji wspólnej akcji edukacyjnej z zakresu cyberbezpieczeństwa, bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej i sklepów internetowych, popularyzacji płatności bezgotówkowych oraz roli agentów rozliczeniowych.

 

film edukacyjny: Cyberbezpieczeństwo zaczyna się w domu

 

film edukacyjny: Cyberbezpieczeństwo w miejscu pracy

 

film edukacyjny: Cyberbezpieczeństwo w podróży

 

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=PcOIAApjFKA, https://www.youtube.com/watch?v=8ipYD-B9_UQ, https://www.youtube.com/watch?v=1Oj1GA6o854