• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Komunikat Burmistrza ws. koronawirusa z dnia 10.10.2020 r. z godziny 15:00

Komunikat Burmistrza Prudnika z dnia 10.10.2020 z godziny 15:00 w sprawie sytuacji pandemicznej na terenie gminy Prudnik.

 

Na terenie naszej gminy wystąpiło duże ognisko w jednym z zakładów produkcyjnych - potwierdzono zostało kilka przypadków wystąpienia wirusa SARS-CoV-2.

Aktualnie na terenie powiatu potwierdzono już ponad 120 przypadków oraz ponad 400 osób skierowano na kwarantannę.

 

AKTUALIZACJA SYSTEM OŚWIATY

Sytuacja jest dynamiczna, napływają do nas informacje o kolejnych potwierdzonych przypadkach wśród pracowników oświatowych, dlatego Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Prudniku zdecydowała o wysłaniu dzieci i ich rodzin na kwarantannę.

W systemie hybrydowym pracować będą szkoły:

- Szkoła Podstawowa nr 4 (jedna klasa pracuje w systemie zdalnym);

- Szkoła Podstawowa w Łące Prudnickiej (jedna klasa pracuje w systemie zdalnym).

W systemie zdalnym od 12 do 13 października będzie pracowała Szkoła Podstawowa w Szybowicach.

 

Apeluję o przestrzeganie wytycznych rządowych. Każdy z nas może mieć różne zdanie o obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej natomiast pamiętajmy, że żyjemy w społeczeństwie i powinniśmy mieć na względzie także inne osoby, które są w grupie ryzyka i mogą czuć się zagrożeni.