• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Turyści z Krnova odwiedzili Prudnik

W minioną sobotę, 5 września, w Prudniku gościliśmy turystów z Krnova. Grupę pięćdziesięciu osób po Prudniku oprowadził Wojciech Góra - Inspektor ds. Promocji w Agencji Sportu i Promocji w Prudniku.

Turyści odwiedzili m.in. Sanktuarium św. Józefa, Kozią Górę oraz przeszli trasę Prudnickiego Szlaku Miejskiego posługując się nową aplikacją mobilną Gminy Prudnik.  Goście głównie zapoznali się z audioprzewodnikiem, który jest częścią aplikacji mobilnej wzbogacającej Prudnicki Szlak Miejski. Każdy kto skorzysta z audioprzewodnika ma możliwość napotkania na szlaku postaci związanych z historią Prudnika m.in.: Woka z Rosenberga, Samuela Frankla, Maxa Pinkusa czy sympatyczną Dianę z parku miejskiego.

W sobotę turyści zapoznali się z czeską wersją aplikacji mobilnej, a na koniec zostali ugoszczeni w lokalnej restauracji, gdzie mogli zakosztować polskiej kuchni. Wycieczka po Prudniku odbyła się dzięki realizacji projektu z funduszy Euroregionu Pradziad pn. „Prudnik i Krnov na wyciągnięcie ręki” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice.