• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Telekonferencja z miastem Krnov

W miniony poniedziałek w Urzędzie Miejskim w Prudniku odbyła się telekonferencja z partnerskim miastem Krnovem, podczas której został podsumowany projekt zrealizowany z funduszy Euroregion Pradziad pn. „Wsparcie współpracy ponadgranicznej samorządów Krnova i Prudnika” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice.

Podstawowym celem projektu była poprawa współpracy obu miast, poziomu informacji i komunikacji w zakresie polityki publicznej, oferownia usług publicznych pomiędzy lokalnymi samorządami, jak również nawiązanie bezpośrednich kontaktów osobistych pomiędzy pracownikami i przedstawicielami obu samorządów.

Podstawowym działaniem projektu były cztery wspólne trzydniowe szkolenia dla pracowników i przedstawicieli Miasta Krnova i Gminy Prudnik. Każde ze spotkań gromadziło trzydziestu uczestników obu partnerów. Dwa  spotkania odbyły się po stronie czeskiej i dwa po stronie polskiej. W ramach spotkań odbyły się szkolenia i wykłady m.in. kurs podstawy języka czeskiego i polskiego skierowany do administracji państwowej i samorządów, kurs etyki dla urzędnika  z uwzględnieniem specyficznych rozwiązań narodowych, seminarium o działaniu administracji państwowej i samorządowej po stronie czeskiej i polskiej.

Na koniec konferencji strona czeska przekazała informację, iż projekt pn. "Udostępnienie historycznego i przyrodniczego potencjału miast partnerskich Krnova i Prudnika” otrzymał pozytywną decyzję, dzięki czemu od stycznia 2021 r. będzie realizowany przez Miasto Krnov i Agencję Sportu i Promocji w Prudniku. Dodatkowo uzgodniono nowe pomysły i projekty o które starać się będzie Agencja Sportu i Promocji w Prudniku z funduszy Euroregion Pradziad.