• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Festiwal Miast Cittaslow w Działdowie

W dniach 4-5 września delegacja miasta Prudnik na czele z Burmistrzem Grzegorzem Zawiślakiem wzięła udział w dorocznym, już jedenastym Festiwalu Cittaslow, który tym razem gościł w Działdowie, mieście będącym członkiem polskiej sieci Cittaslow od 2015 roku.

Festiwal Cittaslow jest prezentacją dorobku i potencjału miejscowości skupionych w Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, których najliczniejsza grupa znajduje się w regionie warmińsko-mazurskim. Jednak z roku na rok powiększa się liczba miejscowości spoza tego regionu. W piątek 4 września 2020 roku odbyło się Krajowe Zebranie Członków Polskiej Sieci Miast Cittaslow, w którym uczestniczyła również Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jolanta Piotrowska. W trakcie zgromadzenia sieci, które prowadził Koordynator Krajowy Jacek Kostka, powołano członków Krajowego Komitetu Naukowego Sieci Cittaslow na kolejną kadencję, przyjęto uchwałą pięcioletnią recertyfikację miast Orneta, Działdowo i Biskupiec oraz certyfikację nowych miast – Morąga i Szczytna. Miasto Prudnik w czerwcu bieżącego roku również przeszło pozytywną recertyfikację zatwierdzoną na poziomie 69%. Jest to dokument obligatoryjny dla miast należących do sieci. Wykazuje się w nim progres w stosunku do punktacji uzyskanej w czasie certyfikacji wstępnej. Taką certyfikację Prudnik przechodził by stać się członkiem sieci Cittaslow w roku 2015.


W sobotę 5 września 2020 roku w ramach XI Festiwalu Miast Cittaslow nastąpiło otwarcie Kina Apollo i Parku Honorowych Dawców Krwi, które zrewitalizowano ze środków Unii Europejskiej w ramach Ponadlokalnego Programu Rewitalizacji Miast Cittaslow Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Po oficjalnym otwarciu Festiwalu Miast Cittaslow z udziałem Wicemarszałek Sylwii Jaskulskiej, rozpoczął się Rodzinny Festyn ze Ślimakiem z mnóstwem atrakcji dla dzieci oraz warsztatów, konkursów i prezentacji dla mieszkańców Działdowa i gości Festiwalu. W trakcie imprezy rozstrzygnięto także konkurs na najciekawszy gadżet promocyjny z logo Cittaslow, w wyniku którego Miasto Prudnik otrzymało wyróżnienie.