• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Komunikat Grzegorz Zawiślak - Burmistrz Prudnika ws. otwarcia żłobków i przedszkoli na terenie gminy Prudnik

W związku z informacją dotyczącą  możliwości otwarcia przedszkoli i żłobków od dnia 6 maja, informuję że po przeprowadzeniu szczegółowej analizy sytuacji epidemiologicznej, konsultacjach z Dyrektorami placówek oraz głosami  rodziców, którzy  zgłaszają obawy o bezpieczeństwo dzieci, uznałem  że uruchomienie ich w tym terminie jest ryzykowne, a wręcz niemożliwe.

Dążymy do tego, aby przedszkola i żłobki były przygotowane do ponownego rozpoczęcia pracy w taki sposób, aby zagwarantowane było  bezpieczeństwo dzieci i ich opiekunów.

Aktualnie analizowane są  rekomendacje Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz podejmowane są  działania, które  mają na celu wdrożenie odpowiednich procedur  i zabezpieczeń minimalizujących możliwość zarażenia wirusem. Uważam, że  data  25 maja  otwarcia żłobków i przedszkoli jest optymalna, jednakże o jakichkolwiek zmianach tego terminu, będę decydował na podstawie sytuacji epidemicznej kraju i cotygodniowych raportów dyrektorów placówek o stanie  przygotowań  do ich otwarcia - w tych ekstremalnych warunkach.

 

Burmistrz Prudnika

Grzegorz Zawiślak