• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Komunikat Burmistrza ws. koronawirusa z dnia 19.03.2020 z godziny 20:30

Komunikat ws. koronawirusa z dnia 19.03.2020 r. z godziny 20:30

ZOSTAŃMY W DOMU!

Ostatnie ciepłe dni sprawiły, że część z nas częściej niż to konieczne wychodzi z domu. Pierwsze dni stanu epidemicznego pokazały, że jesteśmy zdyscyplinowani, ale dochodzi do swoistego rozprężenia. Nie popełniajmy błędów Hiszpanów i Włochów, którzy dość swobodnie podchodzili do kwestii bezpieczeństwa i wirus w tych krajach zbiera swoje śmiertelne żniwo.

Apel tyczy wszystkich, a szczególnie mieszkańców starszych, którzy są w grupie podwyższonego ryzyka oraz osób przebywających na kwarantannie. Jeśli zobaczymy osobę, która według naszej wiedzy została poddana kwarantannie, poza swoim domem nie wahajmy się i informujmy policję. To dla naszego wspólnego dobra.

Na koniec informuję, że w dalszym ciągu na terenie naszej gminy nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem, ale jeśli nie będzie przestrzegać zasad bezpieczeństwa, to stan ten szybko może się zmienić.