• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Funkcjonowanie Urzędu Miejskiego w Prudniku

W związku z decyzjami władz centralnych Urząd Miejski w Prudniku wprowadza działania prewencyjne mające zminimalizować możliwości wystąpienia zachorowań na koronawirusa w Gminie Prudnik:

- zamknięte zostają wszelkie szkoły, przedszkola i żłobki.

- do odwołania zamknięte pozostają Prudnicki Ośrodek Kultury, Wiejskie Domy Kultury, Kompleks Sportowy Sójka, Kino Diana, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna, Muzeum Ziemi Prudnickiej, Klub Senior+ oraz wszelkie inne obiekty sportowe i hale na terenie gminy Prudnik. Odwołane zostaną także wszelkie imprezy organizowane przez jednostki organizacyjne gminy Prudnik. Burmistrz sugeruje także podmiotom prywatnym odwołanie wszelkich imprez i wydarzeń, które mają charakter publiczny.

Urząd Miejski w Prudniku poza jedną wydzieloną strefą jest zamknięty dla petentów. W bezpiecznej strefie znalazły się wszelkie formularze, które można uzupełnić i zostawić w specjalnej urnie.

 

Jak załatwić sprawy urzędowe?

W związku z możliwością tworzenia się kolejek w Urzędzie Miejskim w Prudniku  przy załatwianiu niektórych spraw, a tym samym powstawaniem zagrożenia epidemiologicznego bardzo proszę o ograniczenie korzystania z tych usług do minimum oraz załatwianie ich drogą elektroniczną. 

W Wirtualnym Urzędzie można załatwić większość spraw bez wychodzenia z domu

https://bip.prudnik.pl/5148/wirtualny-urzad-elektroniczne-zalatwianie-spraw.html

Wysyłanie pism odbywa się tam w dwóch systemach EBO360 oraz EPUAP oba z nich wymagają certyfikatu kwalifkowanego lub profilu zaufanego (można go wyrobić w ramach usług bankowych, bez wychodzenia z domu).

Przykładu spraw do załatwienia w ramach Wirtualnego Urzędu:
- dowód osobisty można złożyć przez platformę e-puap -  w ten sposób ograniczymy wizyty w Urzędzie tylko do odbioru tego dokumentu,
- zameldowanie i wymeldowanie można wykonać przez platformę e-puap
- ewentualne dopisane osoby do spisu wyborców przez platformę e-puap
- korespondencję związaną z bieżącymi sprawami mieszkańców można składać przez platformę e-puap, lub na adres um@prudnik.pl


We wszystkich sprawach polecamy kontakt telefoniczny z  pracownikami Urzędu:

Centrala Urzędu: 77 40 66 200 
Sekretariat: 77 40 66 202, um@orudnik.pl
Gminne Centrum Reagowania: 77 40 66 233, gcr@prudnik.pl 
Wydział Inwestycji: 77 40 66 258, inwestycje@prudniki.pl 
Wydział Organizacyjny: 77 40 66 209, worg@prudnik.pl 
Wydział Finansowy: 77 40 66 224, wfb@prudnik.pl 
Wydział Gospodarki Komunalnej: 77 40 66 212, wgk@prudnik.pl 
Referat Odpadów: 77 40 66 260, odpadykomunalne@prudnik.pl 
Dowody osobiste, meldunki: 77 40 66 238, rso@prudnik.pl 
Zamówienia publiczne: 77 40 66 234, zp@prudnik.pl 
Mienie gminy: 77 40 66 249, geodezja@prudnik.pl 
Planowanie przestrzenne: 77 40 66 251, pp@prudnik.pl 
Urząd Stanu Cywilnego: 77 40 66 245, usc@prudnik.pl 

W przypadku załatwiania spraw za pośrednictwem poczty tradycyjnej wniosek wraz z kompletem dokumentów należy przesłać na adres: Urząd Miejski w Prudniku, ul. Kościuszki 3, 48-200 Prudnik.

Możliwy jest również kontakt z Urzędem drogą e-mailową na adres um@prudnik.pl

 

Informujemy, że Urząd Stanu Cywilnego w Prudniku w związku z sytuacją epidemiologiczną kraju od dnia 16 marca do odwołania ogranicza bezpośredni kontakt z interesantami wyłącznie do spraw związanych ze sporządzeniem:
• aktu zgonu
• aktu urodzenia dziecka 
Pozostałe sprawy mogą być składane wyłącznie drogą pocztową, lub przez platformę e-PUAP (dla osób posiadających profil zaufany). Kontakt: telefoniczny 77 4066245, mail usc@prudnik.pl

Informujemy, że zaplanowane w Urzędzie Stanu Cywilnego w Prudniku śluby odbędą się w zaplanowanych terminach.
Ze względu na bezpieczeństwo osób biorących udział w uroczystości należy ustalić z Kierownikiem USC liczbę osób biorących udział w ceremonii. Śluby niezaplanowane ogranicza się do par, w których co najmniej jedna z osób jest mieszkanką/mieszkańcem Gminy Prudnik.