• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Ośrodek Pomocy Społecznej

Działania Ośrodka Pomocy Społecznej w Prudniku

Mając na względzie zdrowie mieszkańców jak i  pracowników począwszy od 16 marca do odwołania Dyrektor OPS Prudnik prosi o dalsze ograniczenie osobistego załatwiania spraw, natomiast pracownicy pozostają do  dyspozycji mieszkańców telefonicznie, mailowo lub poprzez platformę e-PUAP. 

Ośrodek pracuje cały czas w dotychczasowych godzinach jednak z ograniczonym dostępem dla klientów. W ostatnim tygodniu przyjmowaliśmy mieszkańców na parterze przy wydzielonym stanowisku, jednak z uwagi na szerzenie się zachorowań oraz nie stosowanie się wielu klientów do naszych próśb i zaleceń, od dzisiaj przyjmowanie osób będzie odbywało się poprzez szklane drzwi. Wnioski i dokumenty będą wrzucane do odpowiedniej urny i na bieżąco odbierane przez pracowników. Składanie wniosków również może nastąpić poprzez telefoniczne zgłoszenie osób które korzystają ze stałych form pomocy.

Pozostajemy również w stałym kontakcie z osobami starszymi, samotnymi i niepełnosprawnymi, a osoby i rodziny objęte wsparciem Ośrodka w dalszym ciągu zostaną pod opieką. Nadal będzie dostarczany gorący posiłek dla osób samotnych i potrzebujących. Świadczone są również usługi opiekuńcze, które wykonywane są zgodnie z instrukcją Wojewody Opolskiego.

Przypominamy, iż wszelkie sprawy dot. ustalenia prawa do świadczeń z pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego, świadczenia wychowawczego czy prośby o pomoc można załatwić bez wychodzenia z domu za pośrednictwem profilu zaufanego czy też bankowości elektronicznej. Wnioski można także przesłać za pośrednictwem poczty polskiej.

Najważniejsza informacja dla naszych świadczeniobiorców: WSZELKIE ŚWIADCZENIA WYPŁACANE BĘDĄ NA   BIEŻĄCO w ustalonych wcześniej terminach:

- wypłata świadczeń rodzinnych i 500+ w dniu 20-03-2020 r.

- zasiłki stałe 24.03.2020 r.

- zasiłki okresowe w dniu 25.03.2020 r. 

Wszystkie te działania mają charakter prewencyjny celem ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się #koronawirusa. Dyrektor Ośrodka czuje się w obowiązku dbać o zdrowie i bezpieczeństwo klientów,  pracowników i ich rodzin, a w konsekwencji mieszkańców gminy Prudnik – wszyscy stanowimy jedną społeczność.

Kontakt telefoniczny 77 406-70-38