• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Harcerze pomagają

Harcerze Związku Drużyn Ziemi Prudnickiej „Enigma”, w ramach Chorągwi Opolskiej ZHP, zapewniają pomoc w codziennych sprawach w związku z epidemią koronawirusa.

Opolska Służba Harcerska - dane kontaktowe

Uruchomione zostały dwa numery alarmowe, na które mogą dzwonić osoby potrzebujące pomocy w codziennych sprawach w związku z epidemią koronawirusa.

Przykładowe formy pomocy:
a. robienie zakupów,
b. opieka nad zdrowymi dziećmi zdrowych osób,
c. kupowanie leków,
d. przewożenie rzeczy,
e. wyprowadzanie psów,
f. korepetycje online dla uczniów i studentów,
g. i inne.
Chętni do pomocy druhny i druhowie zapewniają, że powyższe to wyłącznie przykład. Jeśli jest coś, w czym potrzebują Państwo pomocy - wystarczy zadzwonić i dopytać o szczegóły. 

Osoba, która potrzebuje pomocy powinna zadzwonić pod jeden z podanych numerów telefonu, wówczas koordynator projektu kontaktuje się z hufcem Chorągwi, który działa na terenie, gdzie dana osoba przebywa i wtedy pełnoletni członek ZHP tej pomocy udziela.

Harcerze działają na terenie całego Województwa.

/foto:https://opolska.zhp.pl/