• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Komunikat po posiedzeniu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu dzisiejszym Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego z udziałem Dyrektorów gminnych placówek oświatowych zapoznał się z sytuacją epidemiologiczną na terenie Gminy Prudnik. Informację przedstawił przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Prudniku, z której wynika, że na naszym terenie do tej pory nie występują przypadki zarażenia, nie ma również przypadku osób objętych kwarantanną. 
Burmistrz Prudnika przedstawił kwestie związane z zamknięciem placówek oświatowych w szczególności faktu, że młodzież i dzieci w tym czasie muszą przebywać w swoich miejscach zamieszkania. Nie jest to czas ferii, ale są to działania prewencyjne mające na celu ograniczenie kontaktów i przebywania dzieci w większych skupiskach. 
Zobowiązano również zarządców nieruchomości i Ośrodek Pomocy Społecznej do współpracy w zakresie udzielania pomocy ludziom potrzebującym, w tym osobom starszym.
Burmistrz Prudnika prosi o zachowanie spokoju i nieuleganie panice, gdyż na ten moment brak jest potwierdzonych informacji o występowaniu zagrożenia na terenie Gminy Prudnik.