• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Komunikat Burmistrza ws. koronawirusa z dnia 11.03.2020 r. z godziny 12:00

W związku z decyzjami władz centralnych Urząd Miejski w Prudniku wprowadza działania prewencyjne mające zminimalizować możliwości wystąpienia zachorowań na koronawirusa w Gminie Prudnik w postaci:

- Szkoły, przedszkola i żłobki zostaną zamknięte od 12 marca na okres dwóch tygodni. Jednak ze względu na to, że niektórym rodzicom może być trudno zorganizować opiekę tak szybko, z dnia na dzień, to w dniu jutrzejszym i w piątek placówki będą otwarte dla tych dzieci. Definitywne zamknięcie placówek oświatowych nastąpi 16 marca i w tym okresie nie zapewniamy opieki na dzieci.

- Od 12 marca przez okres dwóch tygodni zamknięte dla odwiedzających zostaną: Prudnicki Ośrodek Kultury, Kompleks Sportowy Sójka, Kino Diana, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna, Muzeum Ziemi Prudnickiej oraz wszelkie inne obiekty sportowe i hale na terenie gminy Prudnik. Odwołane zostaną także wszelkie imprezy organizowane przez jednostki organizacyjne gminy Prudnik. Burmistrz sugeruje także podmiotom prywatnym odwołanie wszelkich imprez i wydarzeń, które mają charakter publiczny.

Urząd Miejski w Prudniku oraz jednostki jemu podległe funkcjonują normalnie. Informujemy, że na ten moment na terenie gminy Prudnik nie ma żadnego potwierdzonego zachorowania na koronowirusa, dlatego prosimy o zachowanie spokoju i stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych. Gminne Centrum Reagowania pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi instytucjami, służbami, inspekcjami oraz strażami mającymi związek z działaniami epidemiologicznymi. 

W związku z możliwością tworzenia się kolejek w Urzędzie Miejskim w Prudniku  przy załatwianiu niektórych spraw, a tym samym powstawaniem zagrożenia epidemiologicznego bardzo proszę o ograniczenie korzystania z tych usług do minimum oraz załatwianie ich drogą elektroniczną. 
I tak:
- zapłaty podatku od nieruchomości można dokonać za pomocą elektronicznych usług bankowych, 
- dowód osobisty można złożyć przez platformę e-puap -  w ten sposób ograniczymy wizyty w Urzędzie tylko do odbioru tego dokumentu,
- zameldowanie i wymeldowanie można wykonać przez platformę e-puap
- ewentualne dopisane osoby do spisu wyborców przez platformę e-puap
- korespondencję związaną z bieżącymi sprawami mieszkańców można składać przez platformę e-puap, lub na adres um@prudnik.pl

Uwaga korzystanie z platformy e - puap wymaga posiadania profilu zaufanego, który można potwierdzić w ramach usług bankowych bez konieczności wizyty w banku.
We wszystkich sprawach polecamy kontakt telefoniczny z  pracownikami Urzędu na nr 774066200.