• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Strefa Usług Elektronicznych Gminy Prudnik

Projekt "ZONE" - ZINTEGROWANY SYSTEM OGRANICZANIA NISKIEJ EMISJI

1_lipca1.png


Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa - od 12 maja br. pracę rozpoczęli rachmistrze spisowi, którzy dzwonią z numerów telefonu 22 828 88 88 i 22 279 99 99. Odbierz telefon i spisz się u rachmistrza.

 

gus.png

Narodowy Spis Powszechny 2021- co? i jak?

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) rozpoczął się 1 kwietnia. Od tego dnia została udostępniona aplikacja spisowa NSP 2021 – podstawowa i OBOWIĄZKOWA metoda spisu.

Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej (profil zaufany, bankowość elektroniczna) lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

Nie masz lub nie potrafisz obsługiwać komputera? Nie martw się pomogą Ci urzędnicy

Osoby, które nie mają komputera lub dostępu do Internetu albo nie potrafią obsługiwać komputera mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu Miejskiego w Prudniku ul. Kościuszki 3. Na osobę, która chce się spisać będzie czekać specjalnie przygotowany do tego celu komputer z dostępem do sieci internetowej. W razie pytań lub problemów pomocą będą służyć wyznaczeni do tego pracownicy Urzędu.

Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej sprawdzić telefonicznie dostępność punktu spisowego i umówić się w Urzędzie na konkretną godzinę (tel. 774066209).

Można również spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 22 279 99 99.

Rachmistrze będą dzwonić

Jeśli nie spisaliśmy się przez Internet – w domu lub w Urzędzie Miejskim w Prudniku  – musimy spodziewać się telefonu od rachmistrza spisowego z numeru 22 828 88 88.

WAŻNE – gdy skontaktuje się z nami rachmistrz spisowy, nie możemy już odmówić udziału i musimy się spisać. PAMIĘTAJ –jeżeli nie chcesz udzielać informacji przez telefon – spisz się sam przez Internet w dogodnym dla Ciebie terminie.

Więcej informacji znajduje się na stronie spis.gov.pl.

Komunikat

W związku z sytuacją epidemiczną kraju oraz specyfiką załatwiania niektórych spraw w Urzędzie, bardzo proszę o ograniczenie korzystania z usług świadczonych przez Urząd do niezbędnego minimum z zaleceniem załatwiania ich  drogą elektroniczną.

I tak:

- dowód osobisty można złożyć przez platformę e-puap -  w ten sposób ograniczymy wizyty w Urzędzie tylko do odbioru tego dokumentu,

- zameldowanie i wymeldowanie można wykonać przez platformę e-puap

- korespondencję związaną z bieżącymi sprawami mieszkańców można składać przez platformę e-puap, lub na adres

Uwaga korzystanie z platformy e - puap wymaga posiadania profilu zaufanego, który można potwierdzić w ramach usług bankowych bez konieczności wizyty w banku.

Zalecamy, aby zapłaty podatków, opłat i innych należności  dokonywać  za pomocą elektronicznych usług bankowych.

We wszystkich sprawach polecamy kontakt telefoniczny z  pracownikami Urzędu na nr 774066202.

 

nsp 250x250px.jpeg

Strefa Usług Elektronicznych Miasta i Gminy Prudnik

https://eurzad.prudnik.pl/#/strona/pl/strona_glowna

W strefie usług elektronicznych można uzyskać: