• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Gobelin oficjalnie odsłonięty

Gobelin przedstawiający panoramę Prudnika dawniej i obecnie został uroczyście odsłonięty. Intensywna praca nad nim trwała kilka miesięcy. Nad dziełem pracowali seniorzy z Klubu Senior +, którzy haftem krzyżykowym ozdobili 5-metrową kanwę.

Gobelin ozdobiony jest 18 mln krzyżyków. Jego odsłonięcie zbiegło się z pierwszą rocznicą działalności Klubu Senior +. Z tej okazji seniorzy spotkali się z władzami miasta, m.in. z Burmistrzem Prudnika Grzegorzem Zawiślakiem, Zastępcą Burmistrza Jarosławem Szóstką, Starostą Prudnickim Radosławem Roszkowskim, Wicestarostą Januszem Siano oraz przedstawicielami Rady Miejskiej w Prudniku. Łamano się opłatkiem, składano sobie życzenia, świętowano przy wigilijnym stole.