• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Dzień tkactwa w Prudniku

e-Muzeum-Promocja_ksiazki_-Plakat_A3_.jpeg

Dyrektorzy Muzeum Ziemi Prudnickiej, Muzeum Miejskiego w Rymarzowie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Prudniku zapraszają na promocję książek: Marcina Husaka „Fränklowie i Pinkusowie – ocalałe dziedzictwo” i Michała Vyhlídala „Flemmichowie i Schielowie – tekstylne dziedzictwo”, która odbędzie się w czwartek, 5. grudnia 2019 roku o godz. 10.00 oraz o godz. 18.00 w sali koncertowej  Szkoły Muzycznej na ulicy Traugutta 36 w Prudniku.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wejście na jedną z promocji będzie możliwe po uprzednim osobistym odebraniu bezpłatnych WEJŚCIÓWEK. Będą one do indywidualnego odbioru od wtorku, 26.11.2019 roku, w Arsenale (ul. Bolesława Chrobrego 5) w godzinach otwarcia MZP i będą uprawniały do bezpłatnego odbioru promocyjnych zestawów książek – po jednym na osobę. Dla osób pracujących dodatkowy termin odbioru wejściówek w Arsenale w godzinach 16-18 w czwartek, 28.11.2019 roku.

Dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza w godzinach 10-16 w ramach tej samej promocji na dzień otwarty w Centrum Tradycji Tkackich na ulicy Królowej Jadwigi 23. Przedstawiona zostanie na nowo zaaranżowana klatka schodowa oraz oparta na szczegółach panoramy fabryki włókienniczej prezentacja multimedialna o historii tkactwa w Prudniku w językach polskim i czeskim. Możliwość obejrzenia prezentacji co pół godziny.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt „Rymarov i Prudnik – miasta tkaczy. Wspólne dziedzictwo“ jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Pradziad. Przekraczamy granice.

Projekt „Rýmařov a Prudnik – města tkalců. Společné dědictví“ je spolunancovaný z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu v rámci Fondu mikroprojektů v Euroregionu Praděd. Překračujeme hranice.