• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Osiemnaście par z Gminy Prudnik odebrało dzisiaj z rąk Burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

27 września 2019 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Prudniku odbyły się uroczystości z okazji 60 oraz 50-lecia pożycia małżeńskiego mieszkańców Gminy Prudnik, którzy w dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej. To nagroda dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat, a nawet 60 lat. Medalami zostało odznaczone 18 par z Gminy Prudnik:

"Diamentowe Gody":
- Elżbieta i Tadeusz Słobodzianowie

"Złote Gody":
- Helena i Jerzy Błażejczykowie,
- Halina i Janusz Frankiewiczowie,
- Stanisława i Zenon Januszowie,
- Danuta i Henryk Kaczorowscy,
- Lidia i Bernard Klarzyńscy,
- Alicja i Jan Kuźnikowie,
- Jadwiga i Józef Kwasikowie,
- Zdzisława i Henryk Machurowie,
- Danuta i Eugeniusz Millerowie,
- Janina i Piotr Nawarowie,
- Zofia i Jan Odwrotowie,
- Renate i Josef Patermannowie,
- Krystyna i Adam Sikorowie,
- Ewa i Wiesław Słopeccy,
- Eryka i Sławomir Stelmaszczykowie,
- Janina i Kazimierz  Szymańscy,
- Maria i Zbigniew Wyrzykowscy.
 

„Diamentowe Gody” i „Złote Gody” to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. To wiele lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie, za piękny przykład dla młodego pokolenia oraz aktu dekoracji dokonali Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak wraz z Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Aleksandrą Wójs.

Uroczystość uświetnił występ młodych wokalistów z Prudnickiego Ośrodka Kultury.

Drodzy Jubilaci z okazji tak pięknej rocznicy ślubu, składamy serdeczne życzenia. Długich lat życia w zdrowiu, pogody ducha i doczekania się kolejnych jubileuszy.