• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Prudnik gminą atrakcyjną dla inwestora

logo GADI.jpeg Prudnik gminą atrakcyjną dla inwestora! - tak oceniono nas w ramach projektu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, którego podsumowania dokonano 18 czerwca br.

Projekt Gmina Atrakcyjna Dla Inwestora, realizowany przez Urząd Marszałkowski od września 2007r. miał na celu zwiększenie efektywności gmin w pozyskiwaniu inwestorów poprzez przygotowanie wybranych pracowników urzędów do ich profesjonalnej obsługi.

W trakcie projektu pracownicy samorządowi poznawali zasady przygotowania oferty inwestycyjnej, prowadzenia profesjonalnej prezentacji oraz negocjacji, przygotowania materiałów promocyjnych oraz opracowania strategii promocji gminy.

Sprawdzianem zdobytej wiedzy był audyt certyfikujący, który w Prudniku odbył się 28 maja br. Audyt prowadzony był przez osoby reprezentujące firmę Jarpol Enterprises realizującą przedsięwzięcie, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Centrum Obsługi Inwestora w Opolu oraz Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych w Warszawie, występujące w roli potencjalnego inwestora.

W ramach projektu ocenie podlegała zarówno gmina, jak i pracownik Urzędu odpowiedzialny za przygotowanie oferty inwestycyjnej oraz obsługę inwestora. Gmina uzyskać mogła maksymalnie 100 punktów, osoba przygotowująca ofertę inwestycyjną, którą z ramienia Gminy Prudnik jest Alina Foryś, oceniana była w skali 60 punktowej.

Gmina Prudnika zakończyła projekt notą 92 punktów uzyskując tym samym tytuł Gminy Atrakcyjnej Dla Inwestora. Tak wysoka nota pozwoliła nam znaleźć się wśród trzech najlepiej ocenionych gmin, którymi są Prudnik, Zdzieszowice oraz Pakosławice. Alina Foryś natomiast zdobyła tytuł Menadżera ds. Inwestycji uzyskując 59 punktów, co potwierdza wzorcowe przygotowanie do pozyskiwania i obsługi inwestorów krajowych i zagranicznych.

Certyfikaty, wręczone podczas spotkania podsumowującego projekt Gmina Atrakcyjna Dla Inwestora, są dla nas wyrazem uznania za pracę, jaką włożyliśmy w odpowiednie przygotowanie oferty inwestycyjnej, jednak udział w takim przedsięwzięciu to dla Prudnika przede wszystkim rzetelna ocena potencjału gospodarczego gminy oraz atrakcyjności terenów inwestycyjnych, a także doskonała promocja terenów w znaczących instytucjach wspomagających pozyskiwanie inwestorów.

W 2009 roku decyzją Zarządu Województwa Opolskiego ważność certyfikatów "Gmina Atrakcyjna dla Inwestora" została przedłużona o kolejny rok, co w przypadku gminy Prudnik oznacza ważność certyfikatu do czerwca 2010 roku. 

 

Prudnik Gminą Atrakcyjną Dla Inwestora - Certyfikat