• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Upały w Gminie Prudnik

Fala upałów opanowała Prudnik. W ostatnich dniach termometry w mieście pokazywały ponad 32 stopnie, a to nie ostatnie gorące dni w naszej gminie.  Z tego względu miasto apeluje do mieszkańców, by ograniczyli przebywanie na nasłonecznionym terenie, nosili nakrycia głowy chroniące twarz i głowę przed nadmiernym nagrzaniem oraz pili regularnie duże ilości wody. Ponadto Straż Miejska upomina właścicieli czworonogów, żeby nie zostawiali swoich zwierząt w rozgrzanych samochodach. 


Upały i wywołane nimi odwodnienie organizmu, może powodować gwałtowne pogorszenie się stanu zdrowia, z zagrożeniem życia włącznie. Z tego powodu miasto apeluje do mieszkańców, aby:
•    ograniczyli przebywanie na nasłonecznionym terenie do niezbędnego minimum
•    ograniczyli wysiłek fizyczny
•    nosili nakrycia głowy chroniące przed nadmiernym nagrzaniem
•    ubierali luźne ubranie o jasnych kolorach, zakrywające jak największą powierzchnię ciała
Poza tym osoby mające problemy z chorobami układu krążenia oraz seniorzy powinni ograniczyć wyjścia z budynków, szczególnie w godzinach 10-15. Szczególną uwagę należy także przywiązać do regularnego picia dużej ilości płynów - minimum 2 litry dziennie (najlepiej wody mineralnej, niegazowanej).

Więcej informacji na temat tego jak chronić się przed upałami znajdą Państwo tutaj.


Dobra wiadomość jest taka, że mieszkańcy mogą się orzeźwić pod kurtyną wodną ustawioną w Rynku. 

 

 
fot. APiRGP

Wysoka temperatura jest trudna do wytrzymania nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt. Z tego powodu Straż Miejska apeluje, aby w upalne dni nie zamykać zwierząt w samochodach. Pamiętajmy, że zwierzęta bardzo źle znoszą wysokie temperatury.