• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Biorą przykład z Prudnika

7 czerwca do Zakładu Usług Komunalnych w Prudnika przyjechała delegacja z Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu, która „podpatrywała” działanie prudnickiej Strefy Płatnego Parkowania.

Miasto Racibórz postanowiło, za przykładem Prudnika, przejąć SPP od prywatnego operatora i przekazać swojej spółce gminnej, Przedsiębiorstwu Komunalnemu Sp. z o.o. Racibórz planuje zakupić ok. 20 parkometrów dla strefy parkowania mieszczącej 350 miejsc parkingowych. Tak, jak w Prudniku w strefie ma być możliwość płatności tradycyjnie (bilonem), ale także za pomocą instrumentów  elektronicznych.

- Przyjęte w Prudniku rozwiązania zyskały uznanie goszczącej delegacji, która będzie usilnie optować za modelem, jaki został wdrożony już w lutym tego roku w naszym mieście. Cieszy fakt, że inne gminy i miasta, nawet znacznie większe, idą za naszym przykładem. Potwierdza to fakt słusznie przyjętego rozwiązania – mówi Władysław Podróżny Prezes Zakładu Usług Komunalnych w Prudniku

W Prudniku w ramach delegacji z Raciborza gościli: Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz przedstawiciel Wydziału Zamówień Publicznych. Oprócz warunków technicznych delegacja przyglądała się także wszelkim procedurom przejścia Strefy Płatnego Parkowania z rąk prywatnych do spółki gminnej.