• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Narodowe Święto Konstytucji

3 maja odbyły się uroczystości związane z Narodowym Świętem Konstytucji.

Oficjalna część obchodów rozpoczęła się o godz. 11:00 zbiórką pocztów sztandarowych i delegacji przy Kolumnie Maryjnej w Rynku wraz z okolicznościowym koncertem orkiestry dętej POK. Zebrane poczty sztandarowe oraz delegacja przemaszerowały do Kościoła Św. Michała Archanioła w Prudniku, w którym odbyła się Msza w intencji Ojczyzny. Po uroczystej mszy nastąpił przemarsz przed Pomnik Żołnierza Polskiego na Placu Wolności, gdzie odbyły się oficjalne obchody, przemówienia oraz składanie kwiatów i wieńców.

W ogrodzie Prudnickiego Ośrodka Kultury mieszkańcy mogli wziąć udział w części rozrywkowo-rekreacyjnej. Na scenie odbywały się występy artystyczne orkiestry dętej POK i Bruntala, Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Piosenki POK oraz formacji tanecznych. Nie zabrakło stanowisk edukacyjnych Muzeum Ziemi Prudnickiej oraz Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik. Odbyły się również warsztaty zdrowego gotowania prowadzone przez Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku.