• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Sezon rowerowy w Gminie Prudnik oficjalnie otwarty

IV Turystyczny Rajd Rowerowy "Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy - legend polskiego kolarstwa" już za nami. Pomimo chłodnej aury frekwencja dopisała, co świadczy iż impreza na stałe zagościła w kalendarzu wydarzeń w Gminie Prudnik.

Na stracie w parku miejskim zgromadziło się wielu cyklistów od dzieci po seniorów, głównie z Prudnika, ale także z Głuchołaz, Nysy, Opola, a nawet z Rybnika. Najstarszym uczestnikiem był nasz gość specjalny Franciszek Surmiński, który w tym roku skończy 85 lat ! W przeszłości był on, nie tylko jednym z najlepszych kolarzy w naszym kraju, ale również trenerem Stanisława Szozdy. Rajd otworzyła Małgorzata Halek-Malinowska - Kierownik Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnika wraz z Grzegorzem Zawiślakiem - Burmistrzem Prudnika, który jednocześnie był uczestnikiem rajdu. Po pamiątkowym zdjęciu wszystkich uczestników, kolarze ruszyli na trasę, która w tym roku nie była wymagająca, za to obfitowała w atrakcje krajoznawcze. Uczestnicy mogli poznać nową ścieżką rowerową przy zbiorniku na ul. Poniatowskiego, wjechać na Czyżykową Górę, gdzie stoi platforma widokowa, zwiedzić zabytkowy spichlerz w Trzebini oraz podziwiać piękne widoki. 
Po raz pierwszy na trasie rajdu zorganizowany został punkt kontrolny, gdzie uczestnicy musieli podbić kartę, która jednocześnie była pamiątką rajdu. Dodatkowo mogli zaopatrzyć się w wodę i chwilę odpocząć. 
Na mecie cykliści otrzymali poczęstunek w postaci grochówki i kiełbasy z ogniska. Nie zabrakło gadżetów promocyjnych i nowych materiałów promocyjnych. W tym roku była to m.in. nowa mapa rowerowa wydana dzięki współpracy Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik z Miastem Krnov. PTTK Prudnik zorganizował gry i zabawy z nagrodami, które cieszyły się dużym powodzeniem. Na koniec uczestnicy otrzymali imienne podziękowania.
Organizacja rajdu miała na celu popularyzację turystyki rowerowej, aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz walorów przyrodniczych i kulturowych Ziemi Prudnickiej. 
Dziękujemy za zaangażowanie w organizację imprezy członkom PTTK, którzy wspólnie z Agencją opracowali i oznakowali trasę, prowadzili grupy cyklistów oraz pomagali na starcie i mecie rajdu. Patronat medialny nad imprezą objął portal: www.goryopawskie.eu oraz Tygodnik Prudnicki i portal Teraz Prudnik.

58442034_2152614578126573_4240954667753799680_o.jpeg