• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Wieże Pogranicza nagrodzone na wrocławskich targach turystycznych

Międzynarodowe Targi Turystyki i Wolnego Czasu to jedne z największych wystawienniczych imprez turystycznych w Polsce. Odbywają się od 11 lat. W tym roku wzięło w nich udział prawie 200 wystawców, głównie z Polski, ale także innych krajów świata. Każda edycja to okazja, by zapoznać się z ofertą wystawców krajowych i zagranicznych. Jedni szukają inspiracji na stoiskach państw, regionów, miast, organizacji turystycznych czy lokalnych grup działania, inni zainteresowani są ofertą biur podróży, hoteli, ośrodków SPA, parków rozrywki. Dużą popularnością cieszą się też stoiska oferujące nieszablonowe sposoby spędzania czasu wolnego.

Gminę Prudnik reprezentowała Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik, która wraz z przedstawicielem partnerskiego miasta Krnova na stoisku OROT wspólnie z Nysą i Opolem, prezentowała ofertę turystyczną pogranicza polsko - czeskiego. Prudnickie stoisko oferujące darmowo materiały promocyjne w postaci map, folderów oraz drobnych gadżetów reklamowych, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających. 
Podczas otwarcia targów odbyło się podsumowanie konkursu wrocławskich targów na której wręczono „Kryształowe Orły”. Nagroda ta jest prestiżowa i przyznawana w trzech kategoriach: produkt regionalny, atrakcja turystyczna, wydarzenie cykliczne - związane z turystyką lub produktem turystycznym. Nagrody te podkreślają zasługi i wyjątkowość działań w sektorze turystyki. W tym roku, jak wskazał organizator, wpłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń w każdej kategorii – 4 krotnie więcej niż w roku poprzednim. Spośród wszystkich zgłoszeń nominację otrzymało 5 miast, w tym Twierdza Kłodzka, Sudecka Zagroda Edukacyjna, Lubuskie Centrum Winiarstwa oraz Naklejka Wondercards.  Miłym zaskoczeniem było dla nas to, że polsko – czeski produkt turystyczny Wieże Pogranicza został nagrodzony w kategorii „Atrakcja turystyczna”. Statuetkę odebrała Kierownik Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik - Małgorzata Halek - Malinowska. Jest to już druga nagroda dla polsko - czeskiego produktu. W ubiegłym roku Wieże Pogranicza zostały wyróżnione przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną za modelową współpracę transgraniczną przy budowaniu produktu turystycznego.
Wsparcie finansowe Euroregionu Pradziad na realizację projektu pn. „Wspólna promocja atrakcji turystycznych pogranicza czesko – polskiego”, pozwoliło na realizację licznych działań w tym promujących nową inicjatywę.
Wieże Pogranicza to kompleksowy produkt turystyczny, który poprzez zabawę umożliwia nie tylko odwiedzenie  dziewięciu punktów widokowych, ale również poznanie atrakcji pogranicza polsko – czeskiego w Górach Opawskich i Jesenikach. Turysta posiadający Dziennik Wędrowca, odwiedzają wieże widokowe, zdobywa pieczątki, pamiątkowe monety oraz nagrody. W tym roku inicjatywa już po raz trzeci będzie cieszyć turystów przebywających na pograniczu. Produkt promowany jest również w lokalnych ośrodkach turystycznych, jako tygodniowa oferta pobytowa na naszym terenie. 
Podczas wrocławskich targów, w ramach promocji polsko – czeskiej inicjatywy, każdego dnia na głównej scenie miała miejsce prezentacja Wież Pogranicza, która przedstawiana była przez Kierownik Agencji oraz przedstawicieli Krnova i Jesennika. 
Pomimo zmiany lokalizacji imprezy, która po raz pierwszy gościła na wrocławskim stadionie miejskim, targi cieszyły się dużą frekwencją.